EN

9.12.2020, 12:20 Wersja do druku

Warszawa. Interaktywny finał VI edycji projektu Art Generacje 2020-2022

Finał VI edycji międzypokoleniowego projektu edukacji kulturalnej Art Generacje to absolutny eksperyment - na zoomie spotkają się osoby dorosłe i seniorzy, którzy w dysharmonicznej sytuacji pandemii, w oparciu o metodę Teatru Zaangażowanego Społecznie, zaprezentują czym dla nich jest HARMONIA.

mat. organizatora

14 grudnia, godz. 18.00, platforma zoom

ZAPISY NA WYDARZENIE: [email protected]

Harmonia to temat przewodni tegorocznej edycji. Uczestniczki przez kilka tygodni szukały odpowiedzi na pytanie, czym ona jest, jakie wartości niesie ze sobą i w jaki sposób manifestuje się w życiu każdego z nas? Czy harmonia to sprawa zewnętrzna czy wewnętrzna? A może harmonię możemy zrozumieć i odczuć dopiero wtedy, gdy zetkniemy się z dysharmonią? Te i inne pytania zaprowadziły Uczestniczki w przeróżne rejony twórczej ekspresji, których ostateczną wersję będzie można zobaczyć 14 grudnia o godz. 18.00 na platformie zoom. Podczas interaktywnego finału on-line, 2 grupy warsztatowe zaprezentują wyniki swoich działań - będą to małe formy filmowe oraz prezentacje teatralne w oparciu o postaci literackie. Wszystko oczywiście w temacie harmonii i dysharmonii.

Tegoroczny finał to absolutne novum dla tego typu przedsięwzięcia. „Naszym wielkim sukcesem jest to, że w projekcie w dużej mierze biorą udział osoby starsze, które pragnąc oddechu normalności w tych dziwnych czasach, odważyły się „odpalić zooma” i pracują warsztatowo on-line, otwierając się na to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się im niemożliwe” - mówi Aldona Żejmo-Kudelska, Prezeska Drama Way Fundacji Edukacji i Kultury, będącej organizatorem projektu. „Liczymy na to, że finał zaprezentowany w ten sposób pokaże, że seniorzy chcą i mogą brać aktywny udział w wydarzeniach on-line, zyskując dzięki temu kontakt ze światem zewnętrznym, co w czasie pandemii nie jest ani oczywiste, ani łatwe”- nadmienia Żejmo-Kudelska.

fot. Łukasz Jasiukowicz

VI Edycja Art Generacje – Harmonia:

Opieka merytoryczna, trenerzy dramy: Aldona Żejmo-Kudelska, Adam Gąsecki, Maria Depta

Oprawa muzyczna: Katarzyna Żytomirska, Piotr Pardela

Oprawa filmowa: Łukasz Jasiukowicz

Koordynacja projektu: Katarzyna Błachiewicz-Koryga

Wydarzenie na Facebooku dostępne jest TUTAJ 

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Fundacja Edukacji i Kultury działa od 2011 r. Pod jej skrzydłami powstają niekomercyjne projekty, w których drama i teatr służą aktywizacji, pogłębieniu uczestnictwa w kulturze oraz inspirowaniu zachowań twórczych wśród osób o utrudnionym dostępie do kultury. Art Generacje to jeden z flagowych projektów Fundacji. Poprzednia edycja projektu zdobyła 2. nagrodę 11 Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w kategorii organizacji pozarządowych.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne