EN
22.12.2020, 16:51 Wersja do druku

Warszawa. Grudzień online w Teatrze Współczesnym

"Taniec albatrosa", fot. Magda Hueckel / mat. teatru

Teatr Współczesny online zaprasza w poświąteczną niedzielę, 27 grudnia (g.19.00) na bezpłatny pokaz sztuki Kay Mellor „Namiętna kobieta” w reżyserii Macieja Englerta, ze scenografią Marcina Stajewskiego.

Spektakl będzie dostępny tylko 27 grudnia punktualnie od godz. 19.00 pod linkiem www.wspolczesny.pl/teatr-oline tylko na terytorium Polski.

Sztuka trwa 1 godz. 45 minut. Przedstawienie udostępniamy za zgodą TVP. Pełna oferta Teatru TV: www.vod.tvp.pl

Szczegółowe informacje o sztuce

Brawurowa komedia liryczna, przebój kilku warszawskich sezonów teatralnych, ponad 240 przedstawień. Spektakl bił rekordy frekwencji.

„[…] Marta Lipińska w roli głównej. Przedwojenni recenzenci napisaliby: pyszna. I ja powiem: pyszna i jeszcze dodam, iż trudno oprzeć się wrażeniu, że autorka napisała swoją sztukę specjalnie dla Marty Lipińskiej.[…] a i panom niczego nie brakuje. Krzysztof Kowalewski i Andrzej Zieliński grają dokładnie to, czego po nich oczekujemy […] Zaskakuje Piotr Adamczyk w roli Syna. Nie posądzałem tego aktora o taką vis comica.[…]” - Z recenzji Janusza Majcherka ( Teatr nr ½, 1.02.2003 r.).

Namiętna kobieta to Betty. Lato życia w pełni, sprawy rodzinne „w rozbiegu”, bo to dzień ślubu syna .Już ma wyruszyć orszak weselny, państwo młodzi w pełnym rynsztunku a Betty znika.

Na jej tropie syn i mą i… amant z lat młodości, który „zjawia się” w całym tego słowa znaczeniu.

W ostatnich dniach grudnia ( 28,29 i 30.XII) spektakl Teatru Współczesnego online "Taniec albatrosa" Geralda Sibleyras's w reżyserii Macieja Englerta.

Pokaz bezpłatny (z napisami) rozpocznie się punktualnie o godz. 19:00 i będzie dostępny pod linkiem.  Przedstawienie trwa 1 godz. 45 minut.

Poprzednia sztuka Sibleyrasa „Napis” była na afiszu Teatru Współczesnego aż dziewięć lat. Według Szekspira życie jest wielką sceną, na której ludzie jedynie grają swoje role. Autor „Tańca albatrosa” przez teatralną lornetkę od lat ogląda ludzką komedię i pisze sztuki o współczesnej obyczajowości. O ludziach uzależnionych od poprawności politycznej, od lansowanej mody na życie i tabloidowych przepisów tak prostych jak gastronomiczne. Okiem satyryka patrzy na inteligenta błądzącego w świecie obrazków, haseł i sztampowych gustów. Thierry, Giles i Francoise z „Tańca albatrosa” są w kryzysie wielu średniego i w sidłach imperatywu „nie odpuszczaj, bądź młody!”.

Na scenie: zoolog (Andrzej Zieliński) z młodszą zaledwie o 30 lat narzeczoną Judytą ( Ewa Porębska) , jego siostra (Agnieszka Pilaszewska) w trakcie rozwodu z niewiernym mężem i przyjaciel, delektujący się szczęśliwym, platonicznym związkiem (Leon Charewicz). Ich wspólny weekend jest pełen śmiesznych perypetii, komicznych niespodzianek i satyrycznych fleszy, rozjaśniających mądrą refleksją to, co wiemy i to, co nam się tylko wydaje…

Szczegółowe informacje o spektaklu.

***

Pokazy przedstawień są bezpłatne, Teatr Współczesny będzie jednak wdzięczny wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą Scenę darowizną, jest to bardzo cenna pomoc.

Szanownym Darczyńcom podajemy numer konta: 98 1240 6292 1111 0000 5017 1503. Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE TEATRU.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne