EN

26.05.2021, 08:45 Wersja do druku

Warszawa. "Gabinet" online z napisami dla osób niesłyszących

Teatr MŁYN zaprasza na pokaz online spektaklu „Gabinet” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Pauliną Holtz i Rafałem Koseckim. Pokaz został uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących. Spektakl zostanie udostępniony 28 maja (piątek) o godz. 21.00 na kanale YouTube oraz Facebooku Teatru MŁYN, gdzie będzie go można obejrzeć bezpłatnie do 29 maja do końca dnia.

fot. J. Karczewski

Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka–Polka (Paulina Holtz), która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz – katolik-rozwodnik (Rafał Kosecki), który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie.

I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda – balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej „kury domowej” – ale, aby pokazać, że za fasadą „kury” kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”

Premiera spektaklu „GABINET” w Teatrze MŁYN odbyła się w listopadzie 2010 roku.

Wersja online spektaklu, nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie dla naszych Widzów reinterpretacją filmowo-teatralną.

Z recenzji po premierze w Teatrze Młyn:

"Autorka i reżyserka “Gabinetu” Natalia Fijewska-Zdanowska wie, o czym pisze, bo podobne sytuacje małżeńsko-macierzyńskie przeżyła sama. Czyni to z wielkim wyczuciem – na pograniczu śmiechu i smutku, odkrywając wszystkie, czasem przyblakłe lub przybrudzone kolory zwyczajnego życia”

Jacek Wakar, Twój Styl

„Rytm przedstawieniu wybija Holtz, ona pełni rolę tej ciekawskiej, gotowej podrażnić się o pryncypia. Kosecki zaś jako skromny fajtłapa zarysowuje postać lekarza subtelnie i ostrożnie”.

Przemysław Skrzydelski, Dziennik Gazeta Prawna

„Sceny z codziennego życia matki stają się bezpretensjonalne i realistyczne, aż rozbawionej publiczności śmiech zastyga na ustach. Nie ma tu moralizatorstwa, przerysowania. Zamiast tego Natalia Fijewska-Zdanowska serwuje prawdę w pigułce, krótko i rzeczowo, choć nie bezboleśnie”.

Agnieszka Sasinska, Feminoteka

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Gdzie oglądać:

Spektakl „Gabinet” zostanie udostępniony 28 maja (piątek) o godz. 21.00 na kanale YouTube i Facebooku Teatru MŁYN, gdzie będzie go można zobaczyć do soboty do końca dnia (do 29 maja godz. 23.59).

Linki do pokazu na obu kanałach zostaną opublikowane na stronie spektaklu: https://mlyn.org/portfolio/gabinet-2/

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1395329277494265

Pokaz jest bezpłatny, Teatr MŁYN będzie jednak wdzięczny za zakup dobrowolnych biletów wsparcia, np. za pośrednictwem serwisu eWejściówki, gdzie można samodzielnie zdecydować o wysokości darowizny: https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/teatr-mlyn,986/gabinet-online,11972

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne