EN

4.09.2020, 12:54 Wersja do druku

Warszawa. Festiwal IN TEMPORE REGUM. Muzyka Czasu Królów

W dniach 13-20 września królewskie przestrzenie Warszawy wypełni przepiękna muzyka tworzona i wykonywana w Rzeczypospolitej w XVII i XVIII wieku. 

mat. teatru

O niezwykłym bogactwie kultury artystycznej polskiego baroku świadczą zarówno utwory powstające na dworach królewskich i magnackich, jak i te uwieczniane w rękopisach przechowywanych w bibliotekach klasztornych. Przykłady tej wciąż jeszcze zbyt mało znanej i docenianej twórczości zaprezentują Artyści Polskiej Opery Królewskiej oraz zaproszeni Goście specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej podczas sześciu festiwalowych wieczorów.

Podczas koncertu inauguracyjnego, w niedzielę 13 września w Zamku Królewskim w Warszawie, Soliści, Zespół Wokalny oraz Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona wykonają przejmujące utwory sakralne Lechleitnera, Stachowicza i Szczurowskiego. Dwa kolejne festiwalowe wieczory wypełni muzyka o tematyce religijnej – 16 września w Archikatedrze św. Jana i 17 września w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie.

Nie zabraknie również muzyki, która w Rzeczypospolitej uświetniała dworskie imprezy. 

18 września w Pałacu w Wilanowie Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona wykona fragmenty instrumentalne z dzieł operowych wybitnych francuskich kompozytorów – André Campry oraz Jean-Babtiste’a Lully’ego. 

19 września będzie dniem szczególnym; NOVERRE EN ACTION pierwsza w historii Polskiej Opery Królewskiej premiera baletowa, w choreografii Romany Agnel, z gościnnym udziałem tancerzy Cracovia Danza zaprezentowana zostanie na deskach Teatru Królewskiego.

Bohaterem koncertu finałowego będzie natomiast genialny JOHANN ADOLF HASSE – niemiecki kompozytor, przez wiele lat pozostający w służbie polskich królów, którego opery uznawane były za szczyt doskonałości.

Szczegóły na operakrolewska.pl

Bilety dostępne na ewejsciowki.pl (BRAK STACJONARNEJ SPRZEDAŻY BILETÓW PRZED WYDARZENIAMI)

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Polską Operę Królewską:

Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.

Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku Teatru obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

Po wejściu do budynku Teatru zdezynfekuj dłonie.

Koniecznie podpisz Oświadczenie Uczestnika dostępne na operakrolewska.pl. Jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane oświadczenie, jeśli nie – wypełnij je w Teatrze, w miejscu wskazanym przez obsługę.

W dniu koncertu szatnia będzie nieczynna. Prosimy o zabranie okryć wierzchnich na widownię.

Zajmij miejsce na widowni wskazane przez obsługę.

Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Przy wejściu do budynku dostępne są środki do dezynfekcji rąk.

Przestrzeń wspólna oraz sanitarna jest dezynfekowana.

Widownia będzie zapełniona w max 50%.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne