EN

10.12.2020, 12:45 Wersja do druku

Warszawa. "Fermentator" online z Mazowieckiego Instytutu Kultury - w piątek

Pilotażowy cykl spotkań improwizowanych pn. "Fermentator" będzie transmitowany online 11 grudnia z Mazowieckiego Instytutu Kultury (MIK). Na scenie spotkają się performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska, muzyk i kompozytor Michał Jacaszek oraz malarz i muzyk Jakub Słomkowski.

fot. Mazowiecki Instytut Kultury

"+Fermentor+ to pilotażowy cykl spotkań improwizowanych; przestrzeń spotkań artystów różnych dziedzin sztuki: tancerzy, muzyków, aktorów, malarzy, rzeźbiarzy czy artystów wizualnych. Stworzymy środowisko sprzyjające mieszaniu się różnych form sztuki i zakwitaniu nowych jakości" - czytamy na stronie MIK.

Jak wyjaśniono, "naczyniem do fermentacji będzie przestrzeń MIK oraz struktura spotkania", a "składnikami będą działania artystów, działających w formule +tu i teraz+".

"Podczas około 60 minut trójka zaproszonych artystów, reprezentujących różne dziedziny sztuki, będzie miała okazję najpierw się delikatnie rozgrzać, podczas tzw. +warm up solo+, a następnie spotkać i wspólnie pofermentować na scenie" - zapowiedziano.

Fermentor powstał z inicjatywy performerki i improwizatorki Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. "Ideą, jaka mu przyświeca, jest spotkanie i wspólne improwizowanie w celu wzbogacenia i rozwijania własnego warsztatu oraz poznania artystów z innych dziedzin, działających w obszarze improwizacji" - wyjaśniono na stronie MIK.

W pierwszej odsłonie cyklu na scenie spotkają się: performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska, muzyk i kompozytor Michał Jacaszek oraz malarz i muzyk Jakub Słomkowski.

Wydarzenie transmitowane będzie 11 grudnia o godz. 19 na Fb MIK.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne