12.07.2019 Wersja do druku

Warszawa. Czytanie Leśmiana w Polin, "Punk" w Nowym Teatrze

W niedzielę Maria Maj i Lech Łotocki przeczytają wiersze Bolesława Leśmiana w Muzeum POLIN, a we wtorek nora chipaumire zaprezentuje spektakl "Punk" w Nowym Teatrze.

Maria Maj i Lech Łotocki czytają Leśmiana Niedziela, godz. 16. Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", ul. Anielewicza 6. Wstęp wolny. Maria Maj i Lech Łotocki, aktorzy teatru TR Warszawa, będą czytać wiersze Bolesława Leśmiana w ramach wakacyjnych spotkań wokół literatury na skwerze przy Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", czyli na tzw. Łące Leśmiana. W programie utwory refleksyjne, wiersze o przemijaniu, śmierci i niespełnionej miłości. *** "Punk" w Nowym Teatrze Wtorek, godz. 21. Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16. Wstęp wolny. Artystka z Nowego Jorku nora chipaumire (artystka zapisuje swoje nazwisko małymi literami) zaprezentuje w Nowym Teatrze spektakl pt. "#PUNK", performance inspirowany muzyką i kulturą punkową, a także latami 70. i 80., które spędziła w Zimbabwe. Performerka jest reżyserką i wykonawczynią spektaklu, autorką tekstu, świateł i kostiumów. Na scenie występuje z nią m.in. gitarzysta David Gagliardi.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Bal Francuski, Tatuaże Przeciwko Homofobii i "Punk" w Nowym Teatrze. Polecamy najciekawsze wydarzenia weekendu i tygodnia

Źródło:

Materiał nadesłany

Co Jest Grane 24

Autor:

Wybrała dub

Data:

12.07.2019

Tematy w toku