EN

19.04.2024, 19:01 Wersja do druku

Warszawa. „Czasen” - premiera spektaklu Bartłomieja Ostapczuka

„Czasen” to najnowszy spektakl reżysera i mima Bartłomieja Ostapczuka, który tym razem za pomocą słowa prezentuje sceniczną adaptację swojego opowiadania. Premiera odbędzie się 21 kwietnia w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” – czytamy w przesłanej PAP informacji.

mat. organizatora

"Nieoczekiwane spotkaniu głównego bohatera z tajemniczą postacią przeradza się w podróż ścieżkami ludzkich emocji, doświadczeń, wspomnień i nadziei. Ich wędrówka staje się przestrzenią dla rozważań i refleksji nad poszukiwaniem sensu oraz nieustającym dążeniem do zrozumienia teraźniejszości" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

Reżyseria, scenografia i ruch sceniczny - Bartłomiej Ostapczuk. Muzyka - Jagoda Stanicka. Za budowę scenografii odpowiada Kamil Malinowski.

Występują: Agnieszka Agapow, Annach Filochowska, Joanna Ciara-Widłak, Łukasz Krypa, Ewelina Pawłowska, Barbara Przybylska, Joanna Przybylska i Ewa Wiśniewska.

Bartłomiej Ostapczuk to aktor-mim, reżyser przedstawień´ teatru wizualnego i teatru słowa, autor scenariuszy i ruchu scenicznego, a także nauczyciel pantomimy. Jest twórcą Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz Teatru Pantomimy Mimo. Od 2004 r. prowadzi Studio Pantomimy. Pełni również funkcje? dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Sztuki teatru mimu uczył się w Polsce, USA i Hiszpanii.

W 2022 r. otrzymał medal Pro Mazovia, a w 2023 r. odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jest autorem książki "Warszawska pantomima - sztuka poza słowami".

Założone w 2022 r. Stowarzyszenie Instruktorów Teatru "Chcemy" zrzesza instruktorów teatralnych z Mazowsza, będących absolwentami programu "Mój teatr", realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

"Jego działalność skupia się na wsparciu dla instruktorów i nieprofesjonalnych grup teatralnych poprzez organizowanie warsztatów, spotkań i przeglądów. Ponadto, stowarzyszenie prowadzi własny teatr amatorski pod tą samą nazwą" - czytamy w przesłanej informacji.

Od 2023 r. stowarzyszenie realizuje autorski program "Zrozumieć teatr, zrozumieć świat". Program ten, skierowany do młodzieży, ma na celu pogłębienie ich rozumienia i odbioru sztuki teatralnej oraz zachęcanie do analizy widzianych spektakli. W ramach tego programu zrealizowany został m.in. spektakl "Czasen".

Premiera "Czasen" - 21 kwietnia o godz. 19 w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" (ul. Indiry Gandhi 9).

Źródło:

PAP