EN

9.03.2024, 08:47 Wersja do druku

Warszawa. Cykl Architektoniczna Ofensywa w Teatrze Komuna Warszawa

Kwartał społeczno-kulturalny Emilii Plater 29-31 nominowany w X edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ. Zachęcamy Was do głosowania, a jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego Kwartał EP 29-31 jest tak bardzo istotną dla mieszkańców Warszawy inicjatywą, to serdecznie zapraszamy na pierwsze wydarzenia w ramach cyklu Architektoniczna Ofensywa - w planie premiera książki oraz wystawa, a także spotkanie z gościem z berlińskiego Haus der Statistik - Konradem Braunem.

fot. mat. teatru

Kwartał społeczno-kulturalny Emilii Plater 29-31 nominowany w X edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ!

Serdecznie dziękujemy komisji za nominację w konkursie! Tymczasem, zachęcamy Was wszystkich do głosowania na nas. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Głosujcie!

WYSTAWA / PREMIERA KSIĄŻKI

Kwartał przyszłości

18.03, godz. 19.00

Wystawa „Kwartał przyszłości” oraz towarzysząca jej książka „Grospierre / Cymer / EP31 / Teatr Komuna Warszawa” to zaproszenie do rozmowy o wykorzystaniu potencjału „Kwartału społeczno-kulturalnego EP29–31” , który jest fascynującym połączeniem tradycji ogrodu pomologicznego z zielonym miastem przyszłości, sztuki i zaangażowania społecznego. Formuła „Kwartału społeczno-kulturalnego” powstawała w ramach prowadzonych od 3 lat wspólnie z Fundacją BĘC Zmiana warsztatów i spotkań z udziałem m.in. Bogny Świątkowskiej, Macieja Czeredysa, Kuby Snopka, Macieja Siudy i Artura Jerzego Filipa.

Otwarcie wystawy 18.03, godz. 19.00

Wystawa czynna pon-pt, w godz. 11.00-17.00

Wstęp wolny.

SPOTKANIE

Berlin – Warszawa, wspólna sprawa: Haus der Statistik i Kwartał Emilii Plater 29–31

19.03, godz. 18.00

Wykład i spotkanie z Konradem Braunem, jednym z liderów projektu Haus der Statistik. Spotkanie z udziałem Marleny Happach, Artura Celińskiego i Bogny Świątkowskiej.

W Berlinie udało się wypracować zasady współpracy, które pozwoliły wdrożyć projekt zaspokajający potrzeby większości użytkowników miasta. Przebudowa gmachów dawnego Haus der Statistik przy Alexanderplatz wyznacza nowy kierunek w myśleniu o przestrzeni wspólnej. Czy ten modelowy proces da się zrealizować w Warszawie? Będziemy o tym dyskutować z gościem z Berlina podczas pierwszego wydarzenia z cyklu Architektoniczna ofensywa w siedzibie Komuny Warszawa. Szkoła przy Emilii Plater z otaczającym ją terenem ma duży potencjał na podobny eksperyment, stworzenie Kwartału społeczno-kulturalnego EP29–31, który mógłby być fascynującym połączeniem tradycji ogrodu pomologicznego z zielonym miastem przyszłości, sztuki i zaangażowania społecznego.

Wstęp wolny.

Źródło:

Materiał nadesłany