EN
7.10.2022, 08:20 Wersja do druku

Warszawa. Benefis z okazji jubileuszu 25-lecia Teatru Kropka Theatre

W tym roku Teatr Kropka Theatre odchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji 22 października w godz. 10.00-21.15 w Instytucie Teatralnym odbędzie się benefis.

fot. mat. teatru

W programie – performance na żywo, emisja materiałów wizualnych oraz wypowiedzi naukowców, teatrologów, artystów i widzów. 

Wstęp wolny

„Teatr Kropka Theatre Jolanty Juszkiewicz stanowi jedną z wysp w archipelagu teatru niezależnego, który swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Niezależność oznacza tu pracę na warunkach, których horyzont mają wyznaczać, tak dalece jak tylko się da, własne, osobiste wybory i bardzo wymagająca etyka zawodowa.

Tradycje, do których odwołuje się Jolanta Juszkiewicz, jej niepowtarzalna artystyczna osobowość, etos marginalności, który uosabia, niezależność, dbałość o materialny byt dla swojego teatru czynią z niej prawdziwą, współczesną, jeśli nie ponowoczesną heroinę teatru polskiego, nie tylko ze względu na role, w których pokłada największe nadzieje, ale z powodu głębokiego tła egzystencjalnego, z którego jej teatr się wyłania i w które się wtapia”. M. Kanabrodzki

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Teatr Kropka Theatre

kropkatheatre.wixsite.com

Źródło:

Materiał nadesłany