EN

2.07.2021, 10:37 Wersja do druku

Warszawa. Akcja "Czytamy gdzie indziej" - w niedzielę

Warszawscy aktorzy 4 lipca wezmą udział w akcji Staromiejskiego Domu Kultury i Studia Teatralnego Koło pt. "Czytamy gdzie indziej". W wybranych miejscach na Starówce będą czytać teksty Julii Hartwig, Tadeusza Różewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Lema.

fot. mat. Teatru Soho

"Czytamy gdzie indziej była niegdyś imprezą cykliczną, podczas której spacerowaliśmy po warszawskich dzielnicach: Ochocie, Saskiej Kępie, Powiślu, a także po dawnej fabryce na Mińskiej. Znakiem rozpoznawczym akcji stały się grupki znajomych, rodziny lub samotnie spacerujący miłośnicy dobrej książki zaglądający do nietypowych zakamarków miasta w poszukiwaniu literackiej przygody" - przypomniano na Facebooku Studia Teatralnego Koło (STK).

Jak zaznaczono, w tym roku artyści ze STK przyłączą się do warszawskich obchodów jubileuszów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Julii Hartwig, Stanisława Lema, Cypriana Norwida i Tadeusza Różewicza. "Wspólnie ze Staromiejskim Domem Kultury, operatorem rocznic, zapraszamy do odkrycia nieznanych, nieoczywistych i na co dzień niedostępnych przestrzeni Starego i Nowego Miasta, gdzie znani i lubiani aktorzy będą czytać fragmenty utworów jubilatów, te, które pamiętamy ze szkolnych lektur, a także takie, do których nie zdążyliśmy jeszcze dotrzeć" - napisano.

W akcji "Czytamy gdzie indziej" wezmą udział aktorki i aktorzy, m.in.: Janusz R. Nowicki, Magdalena Warzecha, Andrzej Mastalerz, Klara Bielawka i Philippe Tłokiński.

Kuratorem czytań jest reżyser i dramaturg, dyrektor artystyczny STK Igor Gorzkowski.

Jak wyjaśniono, "w niedzielę w punkcie startowym i informacyjnym (w Staromiejskim Domu Kultury) o godz. 11 uczestnicy otrzymają mapki z lokalizacjami czytań". "Kameralne grupy (maksymalnie 10 osób) będą wchodziły do zaznaczonej przestrzeni co ok. 20 minut" - napisano.

Pierwsza część czytań odbędzie się w godz. 11-14, a druga - w godz. 16-19.

Zaznaczono, że "do spaceru można dołączyć w dowolnym momencie, wybrać swoją własną trasę, odwiedzić wszystkie lub tylko wybrane punkty". "Na ostatnie czytanie przed przerwą uczestnicy zostaną wpuszczeni maksymalnie o godz. 13.45, a na ostatnie czytanie podczas całej akcji o godz. 18.45" - wyjaśniono.

Organizatorami wydarzenia są Studio Teatralne Koło i Staromiejski Dom Kultury.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne