EN

12.05.2021, 11:38 Wersja do druku

Warszawa. 41. Warszawskie Spotkania Teatralne od 6 czerwca

Warszawskie Spotkania Teatralne (WST) to święto zawsze wyjątkowe, a w tym roku także wytęsknione, następujące po długim czasie zamknięcia teatrów. Z ogromną radością zapraszamy na 41. WST, które odbędą się od 6 do 20 czerwca - poinformowała PAP Weronika Doboszyńska z Teatru Dramatycznego.

fot. mat. organizatora

"Dopinamy ostatnie szczegóły i pełen program ogłosimy w drugiej połowie maja, ale już dziś możemy zdradzić, że każdy spektakl z głównego nurtu zaprezentujemy dwukrotnie, aby przy obowiązujących obostrzeniach sanitarnych, przedstawienia na scenie mogło obejrzeć jak najwięcej osób" - napisała Doboszyńska.

Jak wyjaśniła, "dodatkowo dla tych, którzy będą chcieli uczestniczyć w festiwalu w domu, tworzymy nurt towarzyszący, w którym zaprezentujemy online wszystkie tytuły grane na scenie, a nawet kilka więcej".

Kuratorem 41. WST jest kierownik literacki Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy Wojciech Majcherek.

Zapowiedziano, że dyskusje z udziałem publiczności prowadzone w teatrze po spektaklach będą również transmitowane na festiwalowym Facebooku: facebook.com.

Organizatorem 41. WST jest Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Tradycyjnie festiwal został przygotowany dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy oraz dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne