EN

8.07.2021, 09:57 Wersja do druku

Warszawa. 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże 2021

Festiwal Rozdroże prezentuje wartościowe dzieła z pogranicza tańca współczesnego, teatru i sztuk wizualnych. Podczas 25. edycji zobaczymy spektakle artystów działających w Szwajcarii, Francji i Polsce. 

fot. Philippe Weissbrodt

Zespół tańca współczesnego Compagnie Philippe Saire z Lozanny zaprezentuje spektakl/ taneczno-wizualną instalację Vacuum. Festiwal odkryje też dla polskiej publiczności twórczość legendarnej amerykańskiej tancerki i choreografki Carolyn Carlson, której dzieła wpłynęły na rozwój tańca. Pokaz filmu o jej słynnym solo oraz zapisu jej najnowszej choreografii pozwolą polskim widzom poznać sztukę wybitnej twórczyni, która już kończy swoją karierę. 

Nieznana w Polsce twórczość cenionych artystów z zagranicy skonfrontowana zostanie z nową pracą twórcy działającego w Warszawie – podczas festiwalu będzie miał prapremierę spektakl Michała Adama Górala, tancerza i choreografa, zrealizowany w ramach jego rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Program 

21 września i 22 września 

Sala im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium obok Zamku Ujazdowskiego

Spektakl/ taneczno-wizualna instalacja Vacuum, Compagnie Philippe Saire z Lozanny (premiera polska), według pomysłu i w choreografii Philippe’a Saire’a.

Po obu prezentacjach pokazane zostaną zapisy wideo fragmentów pozostałych prac cyklu Dispositifs oraz odbędą się spotkania artystów z widzami.

24 września 

Sala im. W. Krukowskiego 

Projekcja zapisu premiery spektaklu The Tree zespołu Carolyn Carlson Company z Paryża w choreografii Carolyn Carlson (premiera polska) oraz filmu Blue Lady (revisited) André S. Labarthe’a o słynnym solo The Blue Lady z 1983 roku autorstwa i w wykonaniu Carolyn Carlson (premiera polska).

28 września i 29 września 

Sala im. W. Krukowskiego 

Prapremiera spektaklu tanecznego Blush w choreografii Michała Adama Górala.

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Więcej informacji: u-jazdowski.pl 

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 

Partnerzy medialni: „Aktivist!”, Dwójka, TVP Kultura

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne