EN
25.08.2022, 12:15 Wersja do druku

Warmińsko-mazurskie. Nowi dyrektorzy w teatrach, filharmonii, muzeum?

Inne aktualności

Piotr Sułkowski opuszcza Olsztyn i od 1 września pokieruje Operą Krakowską. To jednak nie koniec zmian w nadzorowanych przez Urząd Marszałkowski jednostkach kultury. Nowy dyrektor teatru w Olsztynie jest już niemal pewny, a odwołania dyrektora Muzeum Warmii i Mazur chce ministerstwo.

ŻEGNAJ, KRAINO TYSIĄCA JEZIOR

O tym, że Piotr Sulkowski, który przez jedenaście lat pełnił funkcję dyrektora Filharmonii Warmińsko-mazurskiej, wygrał konkurs na szefa Opery Krakowskiej, wiedzieliśmy już wcześniej. Swoistym zaklinaniem rzeczywistości było więc trwanie w przekonaniu, że dyrygent wybierze Warmię zamiast grodu Kraka.

Urząd Marszałkowski oficjalnie jednak czekał na decyzję dyrektora i w przypadku, gdyby ten zdecydował się zostać w Olsztynie, to niejako z automatu zamierzał przedłużyć mu umowę. Niniejszą decyzję Urzędu Marszałkowskiego poparło ministerstwo kultury.

— Odnośnie Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii zarząd województwa po pozytywnym zaopiniowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o zamiarze powołania obecnego dyrektora pana Piotra Sułkowskiego na następny okres sezonu artystycznego bez przeprowadzania konkursu. Dyrektor ma obecnie z województwem warmińsko-mazurskim

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Z Warmii do grodu Kraka

Źródło:

„Gazeta Olsztyńska” nr 163