EN

4.03.2022, 15:47 Wersja do druku

Ukraina. Reżyser Ołeh Sencow walczy na froncie

Ołeh Sencow, ukraiński reżyser prześladowany przez rosyjskie władze, walczy o wolność swojego kraju. Udostępnił poruszające nagranie z frontu.

– Teraz wszyscy zdali sobie sprawę, kim jest Putin i że stanowi zagrożenie nie tylko dla Ukrainy, ale również dla Europy i świata. Cały świat nas teraz wspiera, ponieważ nasza przyszłość zależy od wygrania tej wojny – mówi na nagraniu z frontu Ołeh Sencow, ukraiński reżyser, który przez pięć lat był więziony w rosyjskim łagrze. Teraz dołączył do obrony terytorialnej Kijowa.

Ołeh Sencow. Prześladowany przez reżim Putina

Sencow zadebiutował w 2012 r. "Graczem" o nastoletnim mistrzu komputerowych strzelanek mieszkającym na ukraińskiej wsi. W 2013 r. rozpoczął pracę nad "Nosorożcem", którego akcja osadzona jest w latach 90. w Ukrainie. Sencow nie zdążył jednak wejść na plan. Zaangażował się w działalność euromajdanu: pomagał aktywistom, dostarczał jedzenie i lekarstwa dla żołnierzy, brał udział w protestach przeciwko aneksji Krymu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

5 lat spędził w rosyjskim łagrze, teraz broni Kijowa. "Wszyscy zdali sobie sprawę, kim jest Putin"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Dawid Dróżdż

Data publikacji oryginału:

04.03.2022

Wątki tematyczne