EN

15.09.2022, 11:12 Wersja do druku

Tychy. „Ballady i dźwięki" - słuchowisko teatralne oparte na poematach Adama Mickiewicza

W roku Polskiego Romantyzmu Teatr Mały realizuje międzypokoleniowy projekt „Ballady i dźwięki” w reżyserii Adama Wojtyszki. Z tej okazji, 30 września o godz. 18:00, zaprasza  na słuchowisko teatralne z udziałem publiczności, oparte na poematach Adama Mickiewicza pochodzących z tomu „Ballady i romanse”, pod nazwą „Ballady i Dźwięki”.

fot. mat. organizatora

„Ballady i Dźwięki” to projekt artystyczny podejmujący próbę odczytywania wybranych ballad Adama Mickiewicza, w kontekście analizy rytmiki tekstu, a także badania potencjału ich fabuły na wprowadzenie działań związanych z udźwiękowieniem.

Grupa uczestników, wybranych podczas czerwcowego castingu, razem z reżyserem Adamem Wojtyszko, zawodowymi aktorami: Anną Cieślak, prof. Anną Kramarczyk, Andrzejem Warcabą i Pawłem Drzewieckim, muzykami Michałem Sosną i Remigiuszem Hadke, a także zespołem Teatru Małego, przez ostatnie miesiące pracowała podczas warsztatów nad strukturą rytmiczną poezji wieszcza wzbogacając ją dodatkowo narzędziami  i metodami udźwiękowienia w kontekście wybranych ballad. Efektem tej pracy warsztatowej będzie przeprowadzenie na scenie Teatru Małego słuchowiska teatralnego z udziałem publiczności, które będzie również streamingowane na żywo na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach.

Wstęp wolny - wejściówki do odbioru w kasie Teatru Małego.

Reżyser: Adam Wojtyszko

Wykonawcy: Anna Cieślak, Anna Kramarczyk, Paweł Drzewiecki, Andrzej Warcaba, Hanna Hajduk, Tadeusz Kmiecik, Michalina Kosma, Katarzyna Linke, Magdalena Maciejowska, Violetta Małota, Hanna Rams, Agnieszka Sieczkowska, Bożena Strażecka

Muzycy: Michał Sosna, Remigiusz Hadka

Streaming: Grzegorz Pancherz

fot. Dominika Porwit/mat. teatru

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Źródło:

Materiał nadesłany