EN

12.06.2024, 12:00 Wersja do druku

Toruń. Premiera „Excentryków" na 10-lecie Teatru Muzycznego

14 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu „Excentrycy", na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

fot. mat. teatru

Spektakl przygotowany specjalnie na jubileusz 10-lecia Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu.

Koniec lat 50-tych XX w., ulice Ciechocinka i Torunia. Do kraju, po wielu latach przymusowej emigracji, powraca Fabian Apanowicz - swingowy muzyk i wokalista, którego wojna zastała na wycieczkowym statku do Ameryki, gdzie grał w zawodowej orkiestrze. Bohater powoli poznaje powojenną rzeczywistość w Polsce, konfrontując ją z zachodnimi doświadczeniami. Poznaje mieszkańców Ciechocinka oraz tajemniczą kobietę o imieniu Modesta, dla której „traci głowę”. Ich romans oraz starania Apanowicza o założenie zespołu swingowego prowadzą do zaskakującej puenty.

Charakteru dodaje niecodzienna inscenizacja, przywołująca z nostalgią i humorem czasy wczesnego PRL-u, a także projekcje multimedialne oraz wiele znakomitych, swingowych piosenek, w brawurowych wykonaniach aktorów i zespołu muzycznego.

***

Spektakl na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego
Adaptacja i reżyseria: Jakub Przebindowski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Wizualizacja multimedialna: Hektor Werios
Kostiumy: Iga Sylwestrzak
Choreografia: Anna Głogowska
Kierownictwo muzyczne: Bartek Staszkiewicz
Przygotowanie wokalne: Joanna Czajkowska

Obsada:
Rafał Szatan/ Karol Kossakowski, Kornelia Raniszewska, Kamila Najduk, Michał Zacharek, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Dmoch, Damian Droszcz/ Krzysztof Godlewski, Julia Turczynowicz-Suszycka, Artur Kujawa
 

Źródło:

Materiał nadesłany