EN
15.07.2022, 08:46 Wersja do druku

Toruń. Młodzi aktorzy i seniorzy zadebiutowali w Teatrze Horzycy

Na Scenie na Zapleczu odbyła się premiera przedstawienia „Pomiędzy". Spektakl jest wynikiem twórczej pracy młodzieży i seniorów - członków i członkiń grupy teatralnej Młody Teatr działającej przy Teatrze Horzycy.

fot. mat. teatru

Uczestnicy przez cały sezon spotykali się na cotygodniowych warsztatach, pracując nad warsztatem aktorskim oraz kreatywnością, a spektakl jest zwieńczeniem ich wysiłków. "Pomiędzy" jest autorskim dziełem grupy - od scenariusza, przez scenografię, po muzykę, a opiekę artystyczną nad nim sprawują Katarzyna Peplinska-Pietrzak oraz Wojciech Jaworski.

- „Pomiędzy" to opowieść o tym, co wydarza się między nami. Na scenie i w teatrze życia codziennego. Najnowszy spektakl Młodego Teatru to teatralna podróż przez labirynt, w którym szukamy naszej drogi. Czasem gubimy się pomiędzy oczekiwaniami i presją a naszymi pragnieniami. Stoimy przy oknie i patrzymy na świat, który jest po drugiej stronie. Szukamy odwagi, by otworzyć okno i przez nie przejść. Ciągle jesteśmy pomiędzy – mówią twórcy przedstawienia.

W spektaklu wystąpili: Zuzanna Hillar, Martyna Jaranowska, Janusz Kwasowski, Aleksandra Ławicka, Kinga Łukasik, Aleksandra Matuszewska, Debora Mika, Zofia Papińska, Regina Pietruszewska, Wiktoria Rutkowska, Wiktoria Rywocka, Janina Voit, Agnieszka Włodarczyk.

Tytuł oryginalny

Młodzi aktorzy i seniorzy zadebiutowali na Scenie na Zapleczu Teatru Horzycy w Toruniu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Grzegorz Giedrys

Data publikacji oryginału:

14.07.2022

Wątki tematyczne