EN

1.12.2020, 15:50 Wersja do druku

Toruń. "Jesień poddanych" – wideo spektakl Teatru Horzycy na żywo

Teatr Horzycy proponuje nową formę kontaktu z widzami: wideo spektakl na żywo doświadczany podczas wspólnej sesji na platformie do spotkań online Zoom. Aktorki występujące w spektaklu będą nadawać bezpośrednio do widzów wprost z podziemi Teatru Horzycy.

fot. mat. teatru

Jednym z tematów sztuki jest zamknięcie – stan, z którym uczymy się żyć w tym roku. Bohaterkami są trzy kobiety w opustoszałej wilii generała, “najbardziej znienawidzonego człowieka w tym kraju”.

Miejsce pracy staje się ich azylem przed rewolucją u bram i jednocześnie więzieniem, z którego nie mogą wyjść. Poza murami trwa wojna domowa, a w wilii ścierają się trzy różne postawy wobec zagrożenia. Każda z nich jest zdeterminowana by osiągnąć cel. I każda nosi w sobie tajemnicę, którą ukryła przed światem.

Wydarzenie odbędzie się na żywo i odbędzie się na platformie Zoom w formie transmisji live z podziemi Teatru Horzycy.

Bilety w cenie 10 zł można kupować poprzez stronę Teatru http://teatr.torun.pl/ lub klikając bezpośrednio w link bit.ly/JesienPoddanych

Elektroniczny bilet będzie zawierał link do spotkania. Sam dostęp do platformy jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona.

Wystąpią Małgorzata Abramowicz, Agnieszka Wawrzkiewicz, Matylda Podfilipska. Reżyseria: Mateusz Olszewski. Spektakl powstał na podstawie sztuki gruzińskiej autorki Nino Haratischwili “Jesieni poddanych” (tłum. Iwona Uberman).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne