EN
08.12.2021, 11:44 Wersja do druku

Toruń. Stypendia marszałka województwa czekają na artystów i animatorów kultury

Inne aktualności

Tylko do 15 grudnia Urząd Marszałkowski czeka na wnioski o stypendia artystyczne dla twórców, animatorów kultury i osób zaangażowanych w opiekę nad zabytkami.

Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu. - Wspieranie twórców i animatorów kultury, a także osób poświęcających się opiece nad zabytkami to dla nas niezwykle ważne zadanie. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa. Zachęcam do aplikowania o to wsparcie - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wojewódzkie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym mieszkańcom naszego regionu w różnym wieku. - Przyznajemy je dwa razy w roku już od czternastu lat. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej oraz pomagają realizować ciekawe i ambitne projekty. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami – mówi Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas dwóch edycji programu przyznaliśmy trzydzieści stypendiów. Wsparcie wyniosło od 2,7 do 7 tys. zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Artyści i animatorzy kultury mogą zdobyć stypendium marszałka województwa. Nawet 7 tys. zł

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Toruń online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne