EN

11.05.2021, 14:15 Wersja do druku

Tarnów. Teatr Solskiego otwarty od 29 maja

„Pinokio” na Dzień Dziecka, muzyczne przedstawienie na podstawie tekstów Edwarda Stachury „Po co jest noc” oraz „Bracia Karamazow” Dostojewskiego to tytuły, którymi  Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie rozpocznie powrót do grania. Początkiem czerwca Solski  zaprezentuje widzom premierową „Zbrodnię i karę ” w reżyserii Macieja Podstawnego.

fot. Monika Stolarska / mat. teatru

- Z ogromną radością zapraszamy Państwa na najbliższą premierę. "Zbrodnia i kara" w interpretacji Maćka to opowieść o człowieku i jego poszukiwaniu moralności, jej granic i miejsca jednostki w społeczeństwie. To próba znalezienia odpowiedzi na pytania: czy zbrodnia Rodiona Raskolnikowa jest jedyną zbrodnią w tym utworze? Gdzie leżą przyczyny zbrodni?  To sztuka zarówno dla tych, którzy przeczytali powieść Dostojewskiego i dla tych, którzy jej nie czytali, dla tych, którzy są w szkole i muszą ją przeczytać i dla tych, którzy już nie muszą.  Do zobaczenia w teatrze! - zaprasza Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna

W czerwcu także komedia muzyczna „Piękna Lucynda” Mariana Hemara, przenosząca widzów w świat arystokratycznych, miłosnych intryg oraz „Płuca” Duncana Macmillana, czyli uniwersalna opowieść o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

- 19 czerwca wyjątkowa noc, Noc Teatrów, podczas której nasi aktorzy na każdej ze scen od Underground po zielony dach będą czekać na Państwa obecność. O 18:00 na Dużej Scenie premiera nowego cyklu muzycznych przedstawień „Radio Solski” z kilkunastoma aktorami na scenie. To najbliższe inspirowane jest twórczością Grzegorza Ciechowskiego, Anny Jantar, Romualda Lipko, Czesława Niemena oraz Zbigniewa Wodeckiego – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny.

W Noc Teatrów od 20:00 na Małej Scenie rozbrzmiewać będą także największe przeboje Kory i zespołu Maanam w nowych aranżacjach, w wykonaniu Karoliny Gibki. „Noc Helvera” Ingmara Villqista to z kolei  propozycja na Scenie Underground, która jest wzruszającą i bardzo aktualną opowieścią o pragnieniu miłości i bezpieczeństwa w czasach rodzącego się totalitaryzmu. Na zielonym dachu odbędą się warsztaty dla najmłodszych.

Przełomem czerwca i lipca zapraszamy na komedie wszech czasów „Mayday” Raya Cooneya, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Zaplanowaliśmy siedem pokazów tego rozchwytywanego spektaklu o zabawnych perypetiach londyńskiego taksówkarza bigamisty, wywołujących salwy śmiechu na widowni.

Bilety online: tarnowski-teatr.bilety24.pl


Pełny repertuar: teatr.tarnow.pl

Dodatkowe informacje w Dziale Promocji i Organizacji Widowni: 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

11.05.2021