EN
26.05.2023, 11:54 Wersja do druku

Tarnów. Ludwiś wystartował w przedszkolach

Ruszyła kolejna edycja projektu „Ludwiś w eduAKCJI”. Blisko setka dzieci bierze udział w warsztatach aktorskich, plastycznych i muzycznych, które prowadzą pracownicy i współpracownicy Teatru im. Ludwika Solskiego. Jeszcze przed wakacjami zobaczymy efekty prac przedszkoli nr 14 oraz 24 z Tarnowa. Zaś po wakacjach kolejne trzy przedszkola, z miejscowości  spoza Tarnowa, rozpoczną swoją przygodę z Ludwisiem.

fot. Artur Gawle / mat. teatru

Trwają warsztaty dla pięciolatków i sześciolatków. Bardzo cieszymy się, że najmłodsi także skorzystają z możliwości twórczej zabawy i edukacji w swoich placówkach. W ubiegłym roku do „Ludwisia w eduAKCJI” wyłoniliśmy dziewięć szkół podstawowych. Tym razem będziemy współpracować z pięcioma przedszkolami – mówi Karolina Białas, koordynator.
25 maja dzieci uczestniczyły w Dniu z Ludwisiem. Obejrzały jak

Król Maciuś Pierwszy poradził sobie z rządzeniem królestwem, a po spektaklu otwarto na co dzień niedostępne dla widzów miejsca w teatrze, m.in. kieszeń sceniczną, pracownię krawiecką, plastyczną, Scenę na Dachu czy salę prób z pokazowymi rekwizytami i kostiumami.  Zaprezentowano także  możliwości techniczne i akustyczno - wizualne Dużej Sceny.
Podczas trwających warsztatów przedszkolaki pod okiem prowadzących przygotują krótkie pokazy finałowe i wystąpią przed swoimi najbliższymi 2 i 20 czerwca. Kolejne, trzy przedszkola rozpoczną teatralną przygodę wczesną jesienią bieżącego roku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne