Blisko 20 wydarzeń, w tym czterdzieści godzin nagrań oraz warsztaty, spektakle i wirtualny spacer, to działania teatru w ramach programu „Kultura w sieci”, realizowanego we wrześniu i październiku przez Teatr im. Ludwika Solskiego.
Mimo zawirowań wokół zagrożenia epidemicznego, tarnowski teatr nie zwalnia tempa. Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, z sukcesem udało się zrealizować projekt „Tarnów A.D. MMXX – 2.020”.
Kluczowym zadaniem projektu jest utrzymanie możliwości działania Teatru w czasach trwającej epidemii i jego relacji z widzami, twórcami, aktorami. Jego efekty będzie można obejrzeć i odsłuchać na stronie internetowej teatru – mówi Karolina Białas odpowiedzialna za promocję. Efekty zadania to: multimedialne czytanie i rejestracje audio lub video utworów: ks. prof. Michała Hellera „Jak być uczonym”, Jacka Dukaja „Wroniec”, Mikołaja Łoziński „Stramer", J. H.Tarnowskiego "Consilium rationis bellicae", Anieli Piszowej "600 lecie Tarnowa" oraz Antoniego Sypka „Mój Tarnów”. Ponadto prezentacje spektakli "Oskar i pani Róża" dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Tarnowie, „Płuca” Duncana Macmiliana dla Zakładu Karnego w Tarnowie, czy fragmenty spektaklu „Apetyt na czereśnie" autorstwa Agnieszki Osieckiej na terenach zielonych Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie. Jako ostatni wirtualny spacer i oprowadzanie po Teatrze im. L. Solskiego zrealizowany w technice VR 360 stopni.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.