EN

12.01.2023, 08:40 Wersja do druku

Tarnów. A co to jest właściwie odpowiedzialność? - spektakle „Płuca” oraz „Hamlet.Legenda” u Solskiego

W każdym z nas tkwi część młodego człowieka, który poznaje świat od podstaw. Wiążą się z tym niełatwe decyzje, radości i wzruszenia. Nowe doświadczenia wzbudzają wiele emocji. Tak jak i życie w nowej rzeczywistości, która nas szokuje i którą próbujemy oswoić. Nadchodzące spektakle „Płuca” oraz „Hamlet. Legenda” opowiadają bardzo różniące się od siebie historie, które poruszają                i zachęcają do zastanowienia na swój sposób.

fot. Anna Orzyłowska / mat teatru

Każdy ze spektakli łączy jednak motyw intymności, której doświadczamy towarzysząc głównym bohaterom podczas ich trudnych, życiowych decyzji, jak również potrzeba wzięcia odpowiedzialności za te decyzje.

Zapraszamy do przeżycia tych intymnych chwil w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie podczas spektakli:

- „Płuca” reżyseria: Anna Wieczur - Bluszcz, 12, 13 stycznia, godz. 18:00 i 14 stycznia, godz. 19.00, Mała Scena

Niezwykle zabawna, aktualna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres, a zarazem uniwersalna historia o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. Spektakl zdobył Nagrodę Główną przyznaną przez Jury XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2018. Jury Młodych przyznało nagrodę dla najlepszego zespołu aktorskiego.
Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.
Fot. Paweł Topolski

- „HAMLET.LEGENDA” adaptacja i reżyseria: Szymon Budzyk, 14 stycznia, godz. 17.00 oraz 15 stycznia, godz. 18.00, Duża Scena

Spotykamy się w teatrze by opowiedzieć widzom historię. Rzetelnie, żywo, rzeczowo. Odkryć przed nimi legendę pewnej królewskiej rodziny. Odnaleźć postaci w sytuacji kryzysu, zachwiania dotychczasowego porządku – tuż po nagłej śmierci króla Hamleta. Odkrywać przed widzami, wraz z nimi, tajemnicę ich decyzji, motywacji, namiętności. Legenda zaciekawia nas tak mocno, że nie pozwala przestać o sobie myśleć, jak ludzka czaszka znaleziona na strychu, w starym pudle po bananach.

Źródło:

Materiał nadesłany