EN

13.02.2020 Wersja do druku

Szczecin. Z Facebooka na scenę

Pewna szczecinianka pisała o swoim dniu codziennym na fanpage'u . Jej humor zauważyła aktorka Teatru Polskiego i postanowiła tę "sztukę" wystawić.
Dokładnie 1 kwietnia w Teatrze Kameralnym premierę będzie miał monodram "My hrabiny nie płaczemy" w wykonaniu aktorki Teatru Polskiego Olgi Adamskiej.

Reżyserem jest Zura Pirveli, a autorką znacznej części tekstów Anna Ołów-Wachowicz, która prowadzi na Facebooku popularny(11 tys. polubień) fanpage "Jest Sprawa". I to właśnie z Facebooka powędrowały na scenę teksty, które zamieniły się w aktorski monolog. Jak z Facebooka teksty trafiły na teatralną scenę? - Opisuję zwyczajnie historie i ubieram je w odrobinę humoru - mówi Anna Ołów-Wachowicz. - Trochę się już tych tekstów uzbierało. Zauważyła je Olga Adamska, zaczepiła mnie na Facebooku i stwierdziła, że bardzo chciałaby je wykorzystać w swoim monodramie. Pierwszą rozmowę na ten temat prowadziłyśmy rok temu a w tym roku w kwietniu w Prima Aprilis premiera. Ubrane w humor i zamieszczone na profilu "Jest Sprawa" opowieści to świat widziany oczami kobiety, relacje żona-mąż, kobieta-rodzina, mama-dzieci, czy kobieta-znajomi. Oto próbka. Najmłodsze dziecko wyjechało z tatą na ferie i tak można o tym poczytać: "Tak się składa,

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Z Facebooka na scenę. Teksty, które bawiły w sieci, będą bawić w teatrze. "My hrabiny nie płaczemy"

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Szczecin online

Autor:

Jolanta Kowalewska

Data:

13.02.2020

Realizacje repertuarowe