EN

2.04.2024, 11:38 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Współczesny zapowiada premierę „Giselle, tańcz!”

Teatr Współczesny w Szczecinie i Teatr Łaźnia nowa zapowiadają premierę koprodukcji „Giselle, tańcz!” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontrapunkt oraz Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia. Premiera w ramach II rezydencji artystycznej Scena Nowe Sytuacje.

fot. mat. teatru

„Giselle” jako klasyczny balet romantyczny stanowi pretekst do opowiadania o sile eksploatacji ciała, o popychaniu go do granic niezgodnych z fizjonomią, anatomią i prawami fizyki, o wycieńczającym treningu, o zachowaniu wręcz anorektycznej sylwetki po to, by osiągnąć iluzję, by stać się nadczłowiekiem.

Spektakl jest przyczynkiem do pracy ze wspomnieniami i prywatnym doświadczeniem autorki spektaklu. To opowieść o walce, jaką trzeba stoczyć, by odzyskać sprawność organizmu dotkniętego zawałem mózgu. Walka, którą stacza główna bohaterka baletu, balansując pomiędzy światami życia i śmierci to sytuacja, z której autorka czerpie, by opowiedzieć swoją własną historię walki z ciałem – zbuntowanym i obumierającym… W centrum znajduje się ciało. Ciało zaniedbane i niesłuchane. W czasach bezustannego pośpiechu z jednej strony ignorowane, a z drugiej – doprowadzane do granic możliwości.

GISELLE, TAŃCZ!

reżyseria: Anna Obszańska
dramaturgia: Maciej Podstawny
kostiumy: Mateusz Jagodziński
muzyka: Małgorzata Penkalla
reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
tutor rezydencji: Michał Borczuch

obsada:
Barbara Biel
Arkadiusz Buszko
Adrianna Janowska-Moniuszko
Iwona Kowalska
Adam Kuzycz-Berezowski
Kacper Kujawa (gościnnie)
Maria Wójtowicz (gościnnie)
Agnieszka Ferenc (gościnnie)
Magdalena Malik (gościnnie)

PREMIERA: 10 maja 2024

Źródło:

Materiał nadesłany