EN
3.02.2023, 09:42 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Współczesny wprowadza udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Teatr Współczesny w Szczecinie realizuje projekt Kultura bez barier, realizowany przy wsparciu PFRON. W ten sposób stanie się bardziej dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dzięki projektowi teatr chce docierać ze swoją ofertą do osób ze szczególnymi potrzebami. W związku z tym szykuje szereg działań, które chce skierować do osób słabowidzących, niewidzących, słabosłyszących i głuchych.

Teatr planuje stopniowo zwiększać dostępność swoich spektakli prezentowanych na Dużej Scenie - będą grane z napisami, w języku polskim, audiodeskrypcją i tłumaczeniem na polski język migowy.

Teatr planuje umieścić oznakowanie ułatwiające poruszanie się w całej dostępnej dla widza przestrzeni. Pracuje nad zwiększeniem dostępności cyfrowej swojej strony internetowej, w przygotowaniu jest również przedprzewodnik, który pomoże w nawigacji po teatrze.

Pracownicy teatru wezmą udział w szkoleniach, które pomogą im zwiększyć świadomość pracy z osobami z różnymi potrzebami.

W lutym zostaną zagrane spektakle z napisami w języku polskim: „Lalka” - 1, 2, 3, 4, 5 lutego, „Seks dla opornych” - 10-12 lutego.

Spektakle z autodeskrypcją: „Seks dla opornych” - 10-12 lutego.

Spektakle z tłumaczeniem na polski język migowy: „Lalka” - 1, 3 lutego, „Seks dla opornych” - 10-11 lutego.

Tytuł oryginalny

Teatr Współczesny w Szczecinie wprowadza udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Źródło:

https://gs24.pl
Link do źródła

Autor:

Małgorzata Klimczak

Data publikacji oryginału:

02.02.2023

Wątki tematyczne