EN

19.08.2023, 10:15 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Rozmaitości GWITAJCIE od września na scenie Centrum Kultury Nowa Dekadencja

Po ponad trzyletniej tułaczce zdarzyła nam się niespodzianka w postaci Szczecińskiego Centrum Kultury Nowa Dekadencja, a co za tym idzie - dostępem do dwóch scen estradowych z pełnym zapleczem techniki scenicznej oraz blisko półtysięczną widownią. To zaprawdę znakomita wiadomość, a dla nas ogromna możliwość ponownego otwarcia z zapewnieniem stałego programu repertuarowego dla naszej prześwietnej Publiczności.

Tym bardziej, że sceny Nowej Dekadencji niespodzianką już nie są. To doskonale znane szczecińskim Widzom punkty zlokalizowane przy ulicy Partyzantów 2 (piętra nad Nowym Browarem), które dotychczas służyły jako tymczasowe lokum dla spektakli Teatru Polskiego.

Już teraz serdecznie zapraszamy! Bilety na przedstawienia są do nabycia w systemie sprzedaży online na stronie bilety.teatrgwitajcie.pl. Polecamy również częste odwiedzanie naszej strony internetowej (w szczególności zakładki Repertuar), oraz teatralnego profilu w serwisie FaceBook.

16 września 2023 (sobota) godz. 17:00

 ZYGUŚ MARCHEWKA

Bycie bohaterem to nie bieganie z przyczepioną peleryną. To przezwyciężanie własnych słabości, czasem nawet prozaicznych - jak zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta. To próba pokonania tego co w nas złe, szkodliwe i wyniszczające. To także świadectwo odważnej postawy dającej przykład żelaznej woli i stanowiącej wzór do naśladowania. Bohaterstwo to przywilej, który jest możliwy do osiągnięcia przez każdego z nas; wymaga jedynie odrobiny silnej woli, szczypty ciężkiej pracy i kilku ziarenek samozaparcia. Czy to naprawdę trudne? Przekonajcie się sami i wyruszcie wraz z nami na wyprawę do świata zdrowia i energii, w którym królują witaminy, a największy nawet łamaga może stamtąd powrócić jako prawdziwy superbohater!
 
17 września 2023 (niedziela) godz. 19:00 

SUPEŁ MAŁŻEŃSKI

"Supeł małżeński" to lekka komedia, a właściwie farsa w stylu retro o pewnym świeżo poślubionym małżeństwie inspirowana tekstami Stefanii Grodzieńskiej. Widzowie śledzą poczynania bohaterów w rozmaitych, zdawać by się mogło wręcz rutynowych, sytuacjach międzypłciowych. Mimo zabawnej formy przedstawienie może być inspiracją, a dla niektórych nawet przestrogą lub choćby przyczynkiem do innego spojrzenia na własne codzienne pożycie. Na szczęście muzyka łagodzi obyczaje więc i z tej formy przekazu staramy się korzystać w umiejętny sposób. Bo... Trzeba kochać po majowemu, jak najgłupiej i jak najprościej...

 

 

Źródło:

Materiał nadesłany