EN

1.08.2016 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Polski gra w wakacje

Już 6 sierpnia zaczyna sezon Teatr Polski w Szczecinie. Na wakacyjny miesiąc zaplanował lubiane przez szczecinian przedstawienia, ale też premierę - "Kawiarenki Hemar".
- Sierpień jest miesiącem, w którym stosunkowo niewiele się dzieje w porównaniu z majem czy czerwcem. Może ktoś, kto nie miał wtedy czasu, może odwiedzić nas teraz? - zaprasza dyrektor Adam Opatowicz.

Połowa biletów wyprzedana Zobaczyć można m.in. "Koguta w rosole", "Mayday 2", "Prywatną klinikę", "Kobietę, która uratowała męża". Kasa Teatru Polskiego wyprzedała już połowę biletów. Premiera 13 sierpnia Podkreśleniem sierpniowej inauguracji sezonu w Teatrze Polskim będzie premiera "Kawiarenki Hemar" zaplanowana na 13 sierpnia. Przypominają w niej twórczość Mariana Hemara. - Znakomity poeta, kompozytor, autor wielu skeczy, dramatów. Taki fantastyczny majster, czego się nie dotknął, robił z wielką klasą - mówi Opatowicz. - Napisał grubo ponad tysiąc piosenek. Niełatwo było wybrać. I dodaje: - Mam pewność, że wiele z tych rzeczy to są szlagiery nieprzemijające. Chcemy znaleźć współbrzmienie tych piosenek z dzisiejszą rzeczywistością. Hemar (1901-1972), urodził się we Lwowie, zmarł w Dorking pod Londynem. W przedwojennej Warszawie był gwiazdą tamtejszej bohemy artystycznej, pisał dla kabaretu literackiego Qui pro Quo.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Polski gra w wakacje. Będzie nawet premiera

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Szczecin online

Data:

01.08.2016

Wątki tematyczne

Teatry