EN

29.12.2021, 13:40 Wersja do druku

Szczecin. Sylwester i Nowy Rok z muzyką Rossiniego w filharmonii

Inne aktualności

Kompozycje Gioacchina Rossiniego zabrzmią w szczecińskiej filharmonii w wieczór sylwestrowy i w Nowy Rok. Usłyszeć będzie można m.in. fragmenty "Wilhelma Tella" i "Semiramidy".

"Filharmonia w Szczecinie tradycyjnie już, zarówno w wieczór sylwestrowy, jak i w Nowy Rok zaprasza melomanów na niezwykły koncert – oczywiście mocno osadzony w realiach muzyki klasycznej. Tym razem wzięliśmy na warsztat kompozytora, który zasłynął z wyjątkowych oper, ale też z tego, że był wielkim smakoszem – miłośnikiem kuchni" – powiedziała dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Dorota Serwa.

W złotej sali zabrzmią utwory Gioacchina Rossiniego, m.in. uwertury ze "Sroki złodziejki", "Wilhelma Tella" i "Semiramidy", a także arie i duety.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie będzie dyrygował Paweł Kapuła. Partie solowe wykonają sopranistka Natalia Rubiś i tenor Krystian Adam Krzeszowiak.

Muzyka Rossiniego zabrzmi w piątek o godz. 20 i w sobotę o godz. 19.

"Filharmonia jak co roku o tej porze będzie w niezwykłym entourage’u świetlnym, z niezwykłą atmosferą przywita nowy rok" – podkreśliła Serwa.

Źródło:

PAP