EN
27.03.2023, 12:39 Wersja do druku

Szczecin. Prapremiera „Kolorów” w Pleciudze

W najbliższą sobotę 1 kwietnia Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na prapremierę spektaklu dla najnajów. Spektakl „Kolory”, zachęcający do poznawania palety barw różnymi zmysłami, adresowany jest dla widzów już od pierwszego roku życia.

„Czerwony jest kwaśny jak truskawka i słodki jak arbuz. Kolor czerwony boli, kiedy wygląda spod zadrapanej skóry na jego kolanie”.

 M.Cottin i R.Faria, Czarna książka kolorów

Wiecie, że kolory mają nie tylko barwę, ale też zapach, smak i dotyk? Czasami bywają radosne, a innym razem mają fochy. Można je smakować i odczuwać. Używać ich jako kluczy do otwierania najodleglejszych zakątków wyobraźni.

Interaktywny spektakl „Kolory” jest inspirowany książką „Czarna książka kolorów” Meneny Cottin i Rosany Farii oraz wypowiedziami niewidomych dzieci na temat barw. To nie tylko magiczna przeprawa przez świat odczuwany różnymi zmysłami, ale także okazja do rozmowy na temat piękna różnorodności.

Przedstawieniu towarzyszą warsztaty dla dzieci niedowidzących „Dotknij teatru”, będące wartością zarówno dla uczestników, jak i twórców spektaklu, którzy bliżej poznają rzeczywistość osób dotkniętych niepełnosprawnością wzroku.

Twórcy:

pomysł i reżyseria: Marta Łągiewka

reżyseria: Maja Bartlewska

scenografia: Kaja Cykalewicz-Licak

muzyka: Tomasz Licak

ruch sceniczny, opieka merytoryczna: Ewelina Ciszewska

Źródło:

Materiał nadesłany