EN
4.03.2022, 16:13 Wersja do druku

Szczecin. Pleciuga dla Ukrainy

W „Pleciudze” przeplata się żółty z niebieskim. Na błękitnym niebie pojawia się słońce.

mat. teatru

W czasach, kiedy wojna obrzydliwie panoszy się wśród małych, bezbronnych, niewinnych istot tego świata, zabierając im poczucie bezpieczeństwa, chcemy dać dzieciom radość z przebywania w teatrze. Dopóki na małych twarzach gości uśmiech, nie gaśnie pewność, że wszystko będzie dobrze.

Pierwsze inicjatywy w ramach akcji „Pleciuga bez granic”:

6 marca 2022 (niedziela), godz. 16.00 – spektakl charytatywny „Kum i plum”, reż. Monika Gerboc (http://pleciuga.pl/spektakl/65/kum-i-plum)

Przedstawienie jest niebiletowane, a wszystkie datki z puszki, jakie przekażą Widzowie, trafią do Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK i zostaną przekazane na pomoc uchodźcom z Ukrainy

8 marca 2022 (wtorek), godz. 14.00 – spektakl „Halo Ziemia!”, reż. Marta Łągiewka (http://pleciuga.pl/spektakl/100/halo-ziemia)

Przedstawienie dla dzieci ukraińskich, wstęp wolny

(Сердечно запрошуємо всіх українських дітей від 3 років на спектакль “ Алло, Земля” режисер Martа Łągiewkа, спектакль відбудеться 8 березня 2022 року o год. 14.00 в Teatrze Lalek „Pleciuga” w Щецині. Вхід безкоштовний.)

do 15 marca 2022 – zabawki bez granic, czyli dzieci dzieciom; ZBIÓRKA

Wojna nie tylko otwarcie uderza w dzieci dotknięte kryzysem uchodźczym, ale perfidnie i wyrafinowanie odziera też jej małych obserwatorów z wiary w to, że świat jest dobry.

A przecież jest!

Niech dzieci z Ukrainy poczują wsparcie. A dzieci z Polski sprawczość i solidarność.

Zachęcamy do dzielenia się zabawkami i przyborami plastycznymi – nowymi, albo w świetnym stanie, i dołączania do nich ozdobionej kartki z napisem:

буде добре! (będzie dobrze!)

Твій приятель (Twój przyjaciel)

+ imię dziecka

Dary prosimy zostawiać przy wejściu do teatru w specjalnie oznakowanym koszu, w godzinach pracy kasy biletowej:

wtorek - czwartek: 8.30 - 15.30

piątek: 9.00 - 17:00

sobota - niedziela: godzinę przed rozpoczęciem i w trakcie trwania spektakli

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne