EN

13.10.2020, 12:40 Wersja do druku

Szczecin. Opera na Zamku w terenie. Wyjazdowe warsztaty dla dzieci

 Od października Opera na Zamku w Szczecinie organizuje kolejne wyjazdowe, bezpłatne warsztaty dla dzieci „Bliżej opery”. Serdecznie zapraszamy!

Projekt plakatu: Agata Pełechaty

Jeśli nie możecie przyjść do opery, to opera przyjdzie do Was! Już w październiku startuje druga edycja wyjazdowych warsztatów edukacyjnych „Bliżej opery”. To propozycja dla dzieci i młodzieży mieszkającej poza Szczecinem, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z operą szczecińską – jedyną taką instytucją kultury w regionie. 

W otoczeniu manekinów z kostiumami, elementów scenografii i barwnych plansz ze zdjęciami ze spektakli uczestnicy warsztatów przeniosą się do tajemniczego świata opery. Dowiedzą się, czym jest opera, co można w niej obejrzeć, i kto tu pracuje. Odbędą wirtualny spacer po teatrze. Zajrzą do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej i w kulisy. Zasiądą na widowni, wejdą na scenę i do orkiestronu. Usłyszą, czym są sztankiety, ile waży kurtyna oraz kim jest inspicjent. Zobaczą, jak powstaje scenografia i kostiumy do spektakli. Podpatrzą ćwiczących tancerzy, muzyków, śpiewaków i chórzystów. Przejdą się po eleganckim foyer oraz zejdą do podziemi opery, gdzie kryją się zamkowe fundamenty. Odkryją wiele tajemnic i ciekawostek. Będą także świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci. Usłyszą śpiew operowy oraz poznają rodzaje głosów. Po projekcji spotkają się z zaproszonym gościem – artystą, który opowie o swojej pracy i odpowie na pytania. Na koniec warsztatów uczestnicy wspólnie podsumują zdobytą wiedzę zebraną w kolorowym folderze.

Terminy:

PAŹDZIERNIK: 19.10 (poniedziałek) – Widuchowa 26.10 (poniedziałek) - Borne Sulinowo

LISTOPAD 7.11 (sobota) – Kołobrzeg 9.11 (poniedziałek) – Pyrzyce 16.11 (poniedziałek) – Gryfice 23.11 (poniedziałek) – Nowogard

GRUDZIEŃ 5.12 (sobota) – Drawsko Pomorskie Projekt plakatu: Agata Pełechaty Za organizację grup odpowiedzialni są partnerzy projektu. 

Więcej: http://www.opera.szczecin.pl/poza-scena/projekty/blizej-opery-2

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne