EN

15.07.2021, 08:20 Wersja do druku

Szczecin. Opera na Zamku przygotowała repertuar na jesień. Będzie musicalowa premiera

Inne aktualności

Na 13 listopada zaplanowano premierowy musical pt. "My Fair Lady", który swój światowy debiut miał 65 lat temu. W kolejnych latach sztuka ta doczekała się nawet ekranizacji. W Operze na Zamku ostatni raz wystawiana była 20 lat temu.

Latem wśród wydarzeń kulturalnych w Szczecinie królują koncerty oraz seanse kinowe i wydarzenia plenerowe. Teatry przygotowują się bardziej na to, co będzie działo się po wakacjach. Od wtorku można już kupować bilety na wydarzenia organizowane od września do listopada przez Operę na Zamku.

Na początek romantyczny klasyk

W Operze na Zamku sezon 2021/2022 rozpocznie się 18 i 19 września. W tych dniach przed publicznością zaprezentowana zostanie historia chyba najbardziej znanej pary kochanków na całym świecie, czyli "Romeo i Julia", ale w wersji operowej. Obecna realizacja miała swoją premierę 14 lutego.="#anchorlink">

Tydzień później (25 i 26 września) - spektakl baletowy pt. "Dzieci z dworca ZOO". To spektakl oparty na wstrząsającej autobiografii z sugestywną muzyką ikony rocka Davida Bowiego. Fabuła skupia się na grupie nastolatków, która ma problemy, aby zerwać z narkotykowym nałogiem. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest Robert Glumbek, który za swoją realizację otrzymał tytuł najlepszego choreografa w Polsce 2018 r.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera na Zamku w Szczecinie przygotowała repertuar na jesień. Będzie musicalowa premiera

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne