EN

13.09.2021, 08:10 Wersja do druku

Szczecin. Laureaci Kontrapunktu

Jury 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie w składzie: Malina Prześluga (przewodnicząca), Dariusz Kacprzak oraz Zbigniew Niecikowski, przy aktywnym udziale jurorów nurtu OFF KONTRAPUNKT – Jolanty Krukowskiej, Pauliny Skorupskiej oraz Adama Karola Drozdowskiego podczas posiedzenia w dniu 11 września 2021 roku przyznało następujące nagrody:  

fot. mat. organizatora

GRAND PRIX, czyli WIELKĄ NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 otrzymuje spektakl „BigmoutH” w wykonaniu SKaGeN, Richard Jordan Productions LTD, Theatre Royal Plymouth z Antwerpii w Belgii.

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI nurtu OFF KONTRAPUNKT w ramach 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 otrzymuje spektakl „I Come To You River: Ophelia Fractured (wersja II)” w wykonaniu Studio Kokyu z Wrocławia

NAGRODA GŁÓWNA JURY w kwocie 10 000 zł dla spektaklu „Jezus” Nowego Teatru w Warszawie
za pełnię teatralnej wypowiedzi, na którą złożyły się umiejętne żonglowanie konwencjami, lekkość i swoboda budowania kreacji aktorskich przy jednoczesnym, niezwykle konsekwentnym, konstruowaniu teatralnego świata, gęstego od znaczeń i nierzadko niewygodnych treści.


NAGRODA RADY MIASTA SZCZECIN ex aequo w wysokości 2 500 zł każda dla spektakli:
– „Warunki zabudowy” Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza w Poznaniu oraz Teatru Cinema w Michałowicach za śmiałość poszukiwań i wytrącenie z poczucia komfortu,

– „Staff only” w wykonaniu Biennale Warszawa za bezpretensjonalność w balansowaniu między prywatnością a teatralną metaforą.

NAGRODA IM. KAZIMIERZA KRZANOWSKIEGO 3 000 zł dla Valentijna Dhaenensa - reżysera
i wykonawcy oraz dla Jeroena Wuytsa - reżysera światła i dźwięku w spektaklu „BigmoutH” SKaGeN, Richard Jordan Productions LTD, Theatre Royal Plymouth za wirtuozerię.

oraz dwa AKTORSKIE WYRÓŻNIENIA HONOROWE dla:
– Sary Celler-Jezierskiej za rolę Marii Magdaleny w spektaklu „Jezus” Nowego Teatru w Warszawie,
– oraz Karoliny Staniec za rolę Barbary Zdunk w spektaklu „I tak nikt mi nie uwierzy” Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Jurorzy pragną wyrazić radość i wdzięczność organizatorom i realizatorom Festiwalu, artystom i widzom za możliwość ponownego spotkania w teatrze.

Jury NURTU OFF KONTRAPUNKT w ramach 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie w składzie: Jolanta Krukowska, Paulina Skorupska, Adam Karol Drozdowski, po obejrzeniu ośmiu spektakli konkursowych w dniach 3-12 września 2021 postanowiło przyznać NAGRODĘ IM. ZYGMUNTA DUCZYŃSKIEGO w wysokości 5 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego twórcom spektaklu Sticky Fingers Club. Jury docenia autorską kolektywną pracę zespołu, kreatywne wykorzystanie potencjałów przestrzeni, lekkość humoru, prostotę i błyskotliwość użytych środków. Szczególną uwagę zwraca na wyjątkowy sposób wykorzystania światła jako rzeczywistego partnera dla wykonawców.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne