EN

9.07.2021, 14:01 Wersja do druku

Szczecin. Finał Lata w Teatrze w Pleciudze

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się finał tegorocznego LATA W TEATRZE.
Tegoroczny projekt, realizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim, zakończy się pokazem przedstawienia pt. "LEMcraft", przygotowanym przez dzieci i młodzież, biorących udział w teatralnych warsztatach.

Serdecznie zapraszamy!
niedziela 11 lipca
godzina 10.00
Teatr Lalek "Pleciuga"
WSTĘP WOLNY


--

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.
Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.
Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne