EN
22.03.2022, 14:16 Wersja do druku

Szczecin. Baletowe „Dzieci z dworca ZOO” ponownie w Operze na Zamku

W najbliższy weekend, 26 i 27 marca, Opera na Zamku proponuje widzom poruszający emocjonalnie i wizualnie balet współczesny w inscenizacji i choreografii Roberta Glumbka „Dzieci z dworca ZOO”.

fot. Piotr Gamdzyk

Spektakl otrzymał nagrodę jury BursztynowyPierścień za najlepszy spektakl sezonu, a Robert Glumbek XIII Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „najlepsza choreografia”.

Serdecznie zapraszamy!

„Dzieci z dworca ZOO” w inscenizacji wybitnego choreografa Roberta Glumbka to wstrząsający spektakl na kanwie kultowej już książki. Poznajemy losy Christiane F., jej heroinowych przyjaciół, szybkie staczanie się na dno. Poznamy Fatum, które zabiera młodych narkomanów jednego po drugim w stronę tajemniczego światła. Poznamy narkotyczny trans, ból, walkę o życie wyrażoną ruchem ciała, gestem. Czy to śmierć czy „odlot”? Czy można uciec od nałogu? Ocenę pozostawiamy Państwu. „Dzieci z dworca ZOO” to spektakl wstrząsający, a w sensie społecznym – potrzebny każdemu – rodzicowi i dorastającemu człowiekowi. Sugestywna narracja, ekspresyjny taniec współczesny, wspaniała muzyka – to wszystko tworzy aurę niepokoju. Dramatyczny, ekspresyjny balet nowoczesny w inscenizacji wybitnego choreografa Roberta Glumbka, pokazujące losy dzieci w ponadczasowej przestrzeni. Ostrzeżenie, bo narkotykowe „tu i teraz” było, jest i będzie. I na dworcu ZOO, i wszędzie indziej. W spektaklu „Dzieci z dworca ZOO” Robert Glumbek podjął się niezwykle trudnego zadania przełożenia na język tańca kultowej dla wielu pokoleń powieści Christiny F. „My, dzieci z dworca ZOO”. Stworzył pełnokrwiste portrety głównych bohaterów oddając jednocześnie w scenach zbiorowych atmosferę środowiska młodych ludzi, na których drodze stanęły narkotyki.. Obok wspaniałej muzyki głównej bohaterki, między innymi jej idola Davida Bowiego i symbolicznej, undergroundowej scenografii spektakl wyróżnia się sugestywną narracją, ekspresyjnym tańcem współczesnym.

Terminy:

26 marca 2022, sobota, godz. 19.00

27 marca 2022, niedziela, godz. 18.00

Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)

Ceny biletów: 30-70 zł

Źródło:

Materiał nadesłany