EN

2.09.2020, 12:23 Wersja do druku

Szczecin. Krzysztof Baranowski Osobowością roku w kategorii Kultura

Krzysztof Baranowski został laureatem wojewódzkim naszego plebiscytu w kategorii kultura. Muzyk, kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Polskiego. Został doceniony za twórczość, piękną muzykę, emocje, zaangażowanie we współtworzenie wielu imprez kulturowych i promocję miasta.

- Osobowość roku w kategorii Kultura, no cóż... pięknie dziękuję. Dziś dotarła do mnie taka oto niespodzianka, ponieważ gala w tradycyjnej formie nie mogła się odbyć z wiadomych względów - statuetka dotarła pocztą, a impreza, jak to impreza. Co się odwlecze, to nie ulega przeterminowaniu. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali oraz tym, którzy na mnie nie głosowali. Może za rok zagłosują - mówi laureat.

Krzysztof Baranowski to kierownik muzyczny Teatru Polskiego, pianista i akordeonista. Od 16 lat związany ze sceną teatralną.

Debiutował w Teatrze „Piwnica przy Krypcie" 2 kwietnia 2000 r. w spektaklu „Kupcie jaja". Autor muzyki i aranżacji do przedstawień teatralnych, na stałe związany z Krakowskim Salonem Poezji. Laureat „Złotej Maski" za muzykę do spektaklu „Toporem w Serce" na podstawie „Chimerycznego Lokatora" Ro-landa Topora, autor muzyki do spektaklu „Matki" Piotra Rowickiego, współpracujący z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Nowym w Łodzi, Operą na Zamku w Szczecinie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Autor aranżacji do spektakli „Sufit Jonasza Kofty", „Tuwim Zaczarowany", „Jesiennik Salonowy czyli intymne życie Mikołaja Kopernika", „Dobry Wieczór Fogg", „Gwiezdny Satura-tor Modiglianiego", „Wieczór w Teatrze", „Hotel Snów", „Magia Obłoków". Współpracuje z Andrzejem Poniedzielskim, Arturem Andrusem, Mirkiem Czyżykiewiczem, Stanisławem Tymem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Krzysztof Baranowski, muzyk, kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Polskiego. Tworzy muzykę i pomaga dzieciakom

Źródło:

Głos Koszaliński nr 205