EN

27.07.2021, 17:34 Wersja do druku

Sosnowiec. Teatr Zagłębia organizuje w sierpniu Letnie Granie Przedstawień Teatralnych

mat. teatru

Letnie Granie Przedstawień Teatralnych (LGPT), czyli przegląd premier zrealizowanych w mijającym sezonie artystycznym, organizuje w sierpniu Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Program wzbogacą zajęcia jogi na trawie i muzyka.

"LGPT to nie tylko dobra okazja do nadrobienia zaległości repertuarowych i ponownego spotkania z ulubionymi tytułami i artystami, ale również nietuzinkowego spędzenia wspólnego czasu z teatrem" – powiedziała we wtorek Roksana Buchta z Działu Programowego Teatru Zagłębia.

Podczas tegorocznej edycji organizowanego już po raz trzeci przeglądu Teatr Zagłębia zaplanował od 27 do 29 sierpnia prezentacje wyróżnionego na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu "Ślubu" w reż. Radosława Rychcika, docenianą przez ogólnopolskich krytyków teatralnych "Komedię. Wujaszka Wanię" Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy oraz teatralnego stand-upu "Czas wypadł z ram" w reż. Jacka Kozłowskiego.

Oprócz nich zespół sosnowieckiej instytucji przygotował wydarzenia towarzyszące. "Przede wszystkim zapraszamy do naszego ogrodu, który na te trzy dni zamieni się w Festiwalową Strefę Chillout. Tam będą się odbywały zajęcia jogi i set DJ-ski MATJAZZA & KICÓ. Po każdym spektaklu – a w sobotę i niedzielę już od godz. 16:00 – będzie można zrelaksować się przy muzyce, napić wina i coś przekąsić" – dodała Roksana Buchta.

Program wakacyjnego przeglądu został wzbogacony również o Akademię Młodego Widza – warsztaty edukacyjne do spektakli dla osób w wieku 15-20 lat.

"Warsztaty będą doskonałym wprowadzeniem do zagadnień i form, którymi operuje współczesny teatr. Tylko spokojnie! Nie będziemy siedzieć przy stołach – mamy zamiar działać i tworzyć! Podczas warsztatów skupimy się na trzech wybranych składnikach teatru: widz – aktorstwo – tekst teatralny" – zapowiada pedagożka teatralna Agata Kędzia. 

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka

Wątki tematyczne