EN

17.06.2024, 11:53 Wersja do druku

Sosnowiec. Ruszyła rekrutacja na półkolonie w Teatrze Zagłębia

Teatr Zagłębia w Sosnowcu organizuje dla dzieci w wieku 8-12 lat teatralne półkolonie pod hasłem "Legenda o Sośnie z Sosnowca". Rekrutacja już ruszyła.

fot. mat. teatru

Półkolonie organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w Teatrze" realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trakcie letnich półkolonii mali uczestnicy odkryją tajemnice Sosnowca i stworzą własną opowieść o tajemniczym drzewie, które próbuje poznać swoje korzenie.

Pedagodzy oraz aktorzy w trakcie wycieczek do Egzotarium i pobliskich parków będą opowiadać historie inspirowane elementami różnych kultur. Nie zabraknie odwołań do kultury regionalnej.

"Podczas naszego projektu puścimy wodze fantazji i pozwolimy sobie na całkowitą spontaniczność. Na koniec wkroczymy na scenę i przejmiemy Teatr Zagłębia, by dla naszych bliskich przygotować specjalne wydarzenie teatralne" – zapowiada dyrektorka Teatru Zagłębia Iwona Woźniak, cytowana w informacji prasowej.

Półkolonie będą odbywały się od 8 do 21 lipca w godz. 10.00-16.00. Uczestnicy zobowiązani są do udziału w pełnym 2-tygodniowym cyklu zajęć, jednak organizatorzy zaznaczyli, że w soboty zajęcia będą krótsze. Adresowane są do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Wpisowe na całe półkolonie to 100 zł. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: https://teatrzaglebia.pl/

"Lato w Teatrze" to ogólnopolski program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspiera on samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu dzieciom okazji do doświadczania teatru.

Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną.

W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne