EN

1.06.2020, 13:26 Wersja do druku

Sosnowiec. Premiera spektaklu Teatru Zagłębia w Centrum Pediatrii

Premiera spektaklu dla dzieci pt. "Republika Marzeń" w reżyserii Jacka Jabrzyka, zrealizowanego przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu odbędzie się w poniedziałek po południu w tamtejszym Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II.

Premierowy pokaz jest przeznaczony dla dzieci oraz ich opiekunów aktualnie przebywających w Centrum. Ze względów bezpieczeństwa widzowie będą oglądali spektakl z okien budynku, ale nie przeszkodzi to ani w nawiązaniu kontaktu z przedstawicielami Republiki, ani w podzieleniu się z nimi swoimi marzeniami.

Jak zapowiadają realizatorzy, spektakl przeniesie widzów na wody oceanu, gdzie dojdzie do zaskakującego spotkania z niezwykle barwnymi przedstawicielami Republiki Marzeń, której ambasadą - jak się okaże - jest Teatr Zagłębia. W skład "marzycielskiej" ekipy wchodzą m.in. Prezydentka Republiki Marzeń, kierowniczka Wydziału Marzeń Stosowanych czy Minister Transportu i Podróży. Zadaniem obywateli wspomnianej republiki jest spełnianie marzeń i to właśnie one są głównym tematem sztuki.

Autorem dramaturgii spektaklu jest Wojtek Zrałek-Kossakowski, scenografię i kostiumy zaprojektowali Szymon Szewczyk i Iga Słupska, a muzykę stworzył Rafał Matuszak. Choreografię przygotował Jakub Lewandowski. Udział w spektaklu biorą: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, Agnieszka Bieńkowska, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Beata Deutschman, Przemysław Kania, Ewa Kopczyńska, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Małgorzata Saniak-Grabowska, Jakub Sielski (gościnnie) i Mirosława Żak.

Źródło:

Materiał własny