EN

19.04.2021, 14:08 Wersja do druku

Sosnowiec. "Wymiana idei" - nowy cykl spotkań Teatru Zagłębia

Teatr Zagłębia zaprasza na nowy cykl spotkań online  – Wymiana idei, w którym zaproszeni goście przyglądać się będą ważnym problemom otaczającego nas świata.  Tematem pierwszej rozmowy będą role społeczne.

fot. mat. teatru

- Zapraszamy na rozmowę o rolach. Tych społecznych i tych w teatrze. Za punkt wyjścia obierzemy zrealizowany w Teatrze Zagłębia „Ślub” Witolda Gombrowicza w reżyserii Radka Rychcika. Reżyser o spektaklu mówił tak: „to opowieść o synu marnotrawnym, opowieść inicjacyjna, w której syn detronizuje ojca, by sam udzielić sobie ślubu. To opowieść o zmianie porządku, o zmianie naszych przyzwyczajeń. Ta opowieść to dyskusja o współczesnym modelu rodziny”. To bardzo gombrowiczowskie – bo temat mierzenia się z narzucanymi przez społeczeństwo rolami zawsze był dla Gombrowicza szczególnie ważny -  mówi Wojtek Zrałek-Kossakowski, prowadzący rozmowę.

Gośćmi pierwszego spotkania będą filozofka prof. Magdalena Środa oraz semiotyk kultury dr hab. Marcin Napiórkowski. Rozmowę poprowadzi artysta pogranicza teatru i muzyki Wojtek Zrałek-Kossakowski. Odbędzie się ona w sobotę, 24 kwietnia, o godz. 19:00 na profilu Teatru Zagłębia na Facebooku. Spektakl „Ślub” w reż. Radosława Rychcika można obejrzeć 23 i 24 kwietnia na platformie VOD (www.vod.teatrzaglebia.pl).


Materiały do odsłuchania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne