EN

17.08.2021, 12:03 Wersja do druku

Sosnowiec. Koncert charytatywny dla aktorki Ewy Kopczyńskiej

Trzy teatry łączą siły, żeby w niedzielę – 22 sierpnia, o godz. 18:00 dać koncert, jakiego jeszcze nie było. Cel jest szczytny – aktorka Ewa Kopczyńska wciąż potrzebuje pomocy finansowej, by kontynuować rehabilitację po wypadku.

fot. mat. teatru

W grudniu 2020 roku w głowie artystki pękł tętniak, w wyniku czego doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy środkowej mózgu. Przez trzy tygodnie Ewa była w śpiączce. 18 stycznia otworzyła oczy. Jej stan powoli się poprawia, ale wciąż musi być leczona i rehabilitowana.

Teatr Zagłębia wraz z Teatrem Rozrywki i Teatrem Śląskim zapraszają na koncert charytatywny, podczas którego wolontariusze Fundacji Stacja6 będą zbierać pieniądze potrzebne na leczenie Ewy.

W koncercie wezmą udział: Agnieszka Bieńkowska, Beata Deutschman, Krzysztof Korzeniowski, Tomasz Muszyński, Ewa Leśniak, Barbara Lubos, Agnieszka Radzikowska, Kamil Franczak i Wioletta Białk. Wydarzenie poprowadzi Przemysław Kania.
– Wiadomo nie od dziś, że razem możemy więcej, dlatego połączyliśmy siły z teatrami, z którymi Ewa współpracowała, by stworzyć jedyny i niepowtarzalny koncert – mówi Roksana Buchta z sosnowieckiego teatru.     

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Teatru Zagłębia w godzinach: środa – 12.00-14.00, czwartek – 13.00-19.00, piątek – 13.00-19.00, sobota – 16:00-18:00. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www.teatrzaglebia.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne