EN

2.07.2021, 11:20 Wersja do druku

Sopot. Premiera "Marii" w Teatrze Atelier

Najnowsza sztuka wybitnego brytyjskiego autora wzbogacona piosenkami do tekstów Bettiny Wegner nareszcie w Sopocie! Premiera już 11 lipca. Spektakle przedpremierowe: 8-10 lipca.

fot. mat. teatru

Ria ma tupet i impet. Ciekawi ją świat, jest czuła i czujna. Ma tyle lat, co nasze milenium – epoka samotności. Chce znaleźć w nim miejsce dla siebie i dziecka, które wkrótce urodzi. Czy pomoże jej w tym nowe zajęcie – wirtualne rozmowy z nieznajomymi, którzy tak samo jak ona łakną bliskości? I czy da się przełożyć na język kilobajtów rytm, w którym bije jej serce, w którym bije serce każdego z nas?

Dajcie poznać się Marii. W dzień niestrudzenie biega po ulicach swojego miasta. Nocą z fascynacją bada tajemnice Wszechświata, studiując filmy dokumentalne na YouTubie. Jest dokładnie taka, jak wy: wystraszona i samotna, a jednocześnie nieugięta i pełna nadziei. Wejdźcie w jej świat i odkrywajcie wraz z nią, czym jest człowieczeństwo w XXI wieku. Niech dystans na moment zamieni się we wzajemną uważność i wrażliwość na osobę obok.

Spektakl na wskroś współczesny, który opowiada o najbardziej pierwotnych pragnieniach każdego człowieka: byciu zrozumianym, poszukiwaniu bliskości i chęci spełnienia w szczęśliwym życiu. Bo choć czasy się zmieniają, my zostajemy dokładnie tacy sami. I wszyscy krążymy od narodzin, przed miłość, aż po śmierć. Z wiarą i nadzieją. Niestrudzenie.

fot. Marcin Baliński

Spektakl współprodukowany z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.
Przekład: Klaudyna Rozhin
Reżyseria, scenografia, kostiumy: André Hübner-Ochodlo
Muzyka: Adam Żuchowski
Obsada:
Weronika Asińska
Małgorzata Łodej-Stachowiak
Daniela Popławska
Mateusz Ławrynowicz
Andrzej Niemyt
Waldemar Szczepaniak

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne