EN

23.08.2021, 16:21 Wersja do druku

Sopot. Ostatnie wydarzenia "Lata teatralnego" w Atelier

Koniec sierpnia, powietrze otula jesień, ale Lato Teatralne trwa niestrudzenie i rozgrzewa. W ostatnim tygodniu zaplanowano szereg koncertów, a niemal każdego dnia zaprezentuje się inny artysta.

fot. mat. teatru

23 i 24 sierpnia oddajemy scenę Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w najlepsze z możliwych rąk: wystąpi niepodważalna mistrzyni interpretacji literackiej, Magda Umer, a akompaniować jej będzie Wojciech Borkowski. Zaprezentują się także: Joanna Knitter Blues & Folk Connection z programem muzycznym inspirowanym Arethą Franklin „ARETHA” (25.08, 19:30) oraz Evgen Malinowski w kameralnym i wzruszającym recitalu „Jedno serce – dwie ojczyzny” (26.08, 19:30).

Do Sopotu wraca również objawienie młodej, polskiej sceny muzycznej. Akustyczny duet dziewczyn przynosi swoją muzyką słońce. Shandy & Eva – nasz międzynarodowy team – zaprezentuje nowy materiał z ważnym, międzyludzkim przesłaniem „Różni, choć tacy sami”. „Wciąż jesteśmy tacy sami, niczego nie nauczyliśmy się z przeszłości, ciągle się poniżamy, nie szanując siebie nawzajem, obojętni na cierpienie, zyskujemy zwolenników budujących naszą siłę na konfliktach i nietolerancji. Wydaje się, że nie możemy zrozumieć, że bez względu na nasz status społeczny, kolor skóry, poglądy polityczne, kulturę, seksualność, wiek, płeć... WSZYSCY jesteśmy TACY SAMI” – wyśpiewają nam już 27.08 o 19:30.

Ponadto wystąpi Nula Stankiewicz i Janusz Strobel w poruszającym koncercie „Tak młodo jak teraz” (28.08, 19:30) oraz Magda Smalara – „Kobieta do zjedzenia” (29.08, 19:30). Odwiedźcie nadmorski Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie i dajcie się uwieść „jednej z ostatnich wysp poezji”!


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne