EN
29.11.2021, 15:48 Wersja do druku

Sopot. "MAN RAY. Barbarzyńca" premierowo w Sopockim Teatrze Tańca

4 i 5 grudnia w Teatrze Atelier w Sopocie o godz. 19 odbędzie się premiera Sopockiego Teatru Tańca "MAN RAY. Barbarzyńca" wg konceptu Jacka Krawczyka.

fot. mat. teatru

 Wizualno-muzyczny awangardowy poemat według pomysłu Jacentego Krawczyka, to kontynuacja jego fascynacji twórczością wybitnych twórców XX wieku. Tym razem bohaterem i punktem odniesienia rozważań Krawczyka będzie urodzony w 1890 roku w Filadelfii Emmanuel Radnitzky pracujący pod pseudonimem Man Ray. Był on nie tylko fotografem, ale również malarzem, twórcą fotogramów i reżyserem filmowym. Zdjęcia Raya powstawały w jego studio jako efekt długotrwałej pracy z przedmiotem lub modelką oraz niekonwencjonalnego pomysłu, podobnie jak surrealistyczne obrazy. Większość swojego życia spędził w Paryżu, gdzie zmarł w 1976 roku. Na swoim nagrobku polecił wyryć: „Nie zainteresowany, ale nie obojętny”.

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca będzie swobodną interpretacją dzieł Man Ray'a, w stylu avangard performance video art, gdzie aktorzy-tancerze wcielą się według własnej autorskiej interpretacji w postaci z eksperymentalnych surrealistycznych filmów i obrazów Man Ray'a, Sopoccy artyście skonstruują abstrakcyjne obrazy, przesiąknięte zmysłową atmosferą i magicznymi formami, w których ciało zyskiwać będzie naprzemiennie ludzkie i zdehumanizowane kształty. Ważną rolę odegra wideo-art – powstaną wizualne obraz wyświetlane na niekonwencjonalnych ekranach, a całość dopełni starannie wyreżyserowane światło i muzyka z pogranicza neoklasyki, opery i minimalizmu.

***

MAN RAY. Barbarzyńca

Sopocki Teatr Tańca
Koncept - inspirowany twórczością Man Ray'a – Jacek Krawczyk
Performance – Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Asia Nadrowska, Jacek Krawczyk
Muzyka – Mariusz Noskowiak
Wizualizacja – Katarzyna Turowska
Światło – Matt Gie
Scenografia – Jacenty Krawczyk

Źródło:

Materiał nadesłany