EN

10.06.2021, 15:57 Wersja do druku

Słupsk. Weekend z kulturą. Jest co zobaczyć i posłuchać

Inne aktualności

Po covidowym odmrożeniu teatry i filharmonia pracują pełną parą. Miłośnicy muzyki i spektakli mogą mieć tylko jeden problem - z nadmiarem imprez w ten weekend.

Nowy Teatr im. Witkacego
Już w ten piątek, a potem przez następne dni będzie można obejrzeć najnowszą premierę NT - „Wieczór kawalerski". Oczywiście przy widowni zapełnionej w połowie, więc lepiej się spieszyć z zakupem biletów.

„Wieczór kawalerski" to pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, przebieranek i zwrotów akcji, rozgrywająca się w zawrotnym tempie błyskotliwa komedia omyłek. Spektakl iskrzy dowcipem i ciętymi dialogami bawiąc widzów na całym świecie już od 1994 roku. Klasyka gatunku autorstwa Robina Hawdona, reżyseria specjalisty farsowej sceny Pawła Pitery, barwna scenografia Barbary Guzik oraz cały zespół Nowego Teatru w obsadzie gwarantują, że „Wieczór kawalerski" to z pewnością dobry pomysł na wieczór w teatrze!

Tytuł oryginalny: Perfect Wedding; autor: Robin Hawdon; reżyseria: Paweł Pitera; asystent reżysera: Igor Chmielnik; tłumaczenie: Elżbieta Woźniak; scenografia i kostiumy: Barbara Guzik; obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak, Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Magdalena Płaneta
Spektakle 11,12 i 13 oraz 18, 19 i 20 czerwca, godzina 19 w Nowym Teatrze. Bilety w cenie: normalny 40 zł, ulgowy: 35 zł, grupowy: 30 zł.

OT Rondo
Połączone siły grup teatralnych Poczekalnia Snów i Teatr Dojrzały zapraszają w ten piątek, 11 czerwca, do Ośrodka Teatralnego Rondo na spektakl pt. „Siostry" wg „Czwartej siostry" Janusza Głowackiego.

To przepełniona nutą nostalgii opowieść o trzech nieszczęśliwie i tragicznie zakochanych siostrach, marzących o lepszym życiu, które w ich wyobrażeniu może się ziścić tylko po drugiej stronie Atlantyku, w USA.

Teatr Dojrzały reprezentowany jest przez seniorów, a w Poczekalni Snów pierwsze kroki aktorskie stawia młodzież ze słupskich szkół średnich.

W ten weekend Nowy Teatr zaprasza na premierę komedii „Wieczór kawalerski"
Spektakl 11 czerwca o godz. 19 w OT Rondo, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 5a

Występują: Katarzyna Borek, Patrycja Gorczyńska, Magdalena Jarząb, Maja Kalinowska, Danuta Magierska, Sylwia Smugała, Jerzy Zellma.

Scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk.
Bilety w cenie 2Ozł dostępne w siedzibie teatru. Rezerwacje pod nr. tel. (59) 842 63 49

Filharmonia Sinfonia Baltica
Słupska filharmonia zaprasza w piątek, 11 czerwca, o godz. 17.30 na koncert „Luna Voices. Złota Era Hollywoodu - muzyka filmowa".
Usłyszymy najwspanialsze i najbardziej magiczne momenty złotych czasów Amerykanki poczynając od epoki charlestona szalonych lat 20., na erze technikoloru i słynnych musicali kończąc. W repertuarze znalazły się utwory, które wykonywały takie gwiazdy, jak Pola Negri, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe, Fred Astaire, czyli takie filmowe hity jak „Night and Day", „Singing in the Rain", „I Wanna be Loved by You", „MoonRiver".
Artystki Luna Voices dzięki swojej wszechstronności oscylują wokół formy, bawią się gatunkami, mieszają jazz i swing z elementami muzyki klasycznej, doprawiając to wszystko wspaniałym wizerunkiem scenicznym oraz choreografią.
Zespół Luna Voices tworzą: Natalia Kiczyńska, Karolina Pasierbska, Monika Kuczera.
Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojcie-
cha Kilara poprowadzi Filip Torres.

Bilety do nabycia w kasie teatru lub internetowo, w cenie 50,45,40 zł. Rezerwacje - tel. 59 842 38 39, tel. 842 49 60 w. 302.

Teatr Lalki Tęcza
Teatr Lalki Tęcza zaprasza na „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek" - w sobotę, 12 czerwca, o godzinie 11.
Historie pięciu niedopasowanych skarpetek, które poszukują własnej drogi... I - mając dosyć nudnego życia na stopie - postanawiają same odnaleźć swoje przeznaczenie. Odwracają swoje życie do góry nogami. Wybierając nieznane, wyruszają w podróż, tak aby móc jak w piosence Franka Sinatry, iść własną drogą.

„Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek" - to spektakl oparty na bestselerowej książce Justyny Bednarek zatytułowanej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Historia zagubionych pojedynczych skarpetek robiących kariery w początkowo nieprzyjaznym świecie zwyciężyła w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą „Przecinek i Kropka" w 2015 roku.

Spektakl w reżyserii Macieja Gierłowskiego miał premierę 5 września.
Adaptacja - Magdalena Mrozińska; reż. - Maciej Gierłowski; scenografia - Anna Adasiak; muzyka - Miłosz Sienkiewicz; obsada: Alicja Gierłowska, Izabela Nadobna-Polanek, Anna Rau, Joanna Stoike-Stempkowska, Ilona Zaremba.
Przedstawienie dla widzów od lat 5.


Tytuł oryginalny

Weekend z kulturą. Jest co zobaczyć i posłuchać

Źródło:

Głos Szczeciński nr 132

Data publikacji oryginału:

10.06.2021