1 września rządy w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku przejmuje Łukasz Molski. Przeprowadzi się do Słupska z Ustronia Morskiego, gdzie szefował Gminnemu Ośrodkowi Kultury.
Z działalnością kulturalną, jako menedżer organizator i pedagog, związany jest 25 lat. „Ahoj. Przygodo. Na opowieści dłuższe o tym, dlaczego, co i jak, przyjdzie jeszcze czas. Teraz potrzebuję kilku chwil na planowanie różnych różności związanych z przemeblowaniem życia na czas i koniecznością wyjaśnienia Pani Kot, że po przeprowadzce znajdzie sobie nowego gołębia do statkowania". Taki wpis Łukasz Molski zamieścił na swoim profilu na Facebooku, kiedy jego wygrana w konkursie na dyrektora Teatru Lalki Tęcza w Słupsku została oficjalnie ogłoszona.
Rozmowy z dwoma kandydatami na dyrektora Tęczy odbyły się w piątek, 16 maja. Protokół z postępowania konkursowego ukazał się na stronie słupskiego ratusza w poniedziałek, 19 maja. Jednogłośnie Komisja konkursowa dała Łukaszowi Molskiemu 9 głosów. Drugi kandydat dostał zero.
„W wyniku głosowania dokonano wyboru kandydata na dyrektora Teatru Lalki „Tęcza" w Słupsku, którym został Pan Łukasz Molski. Wyniki konkursu wraz z protokołami z posiedzeń i dokumentacją konkursową przekazane zostaną na ręce Prezydent Miasta Słupska. Na powyższym Protokół Końcowy zakończono" - czytamy w dokumencie.
Czym Łukasz Molski zdobył sobie przychylność i wszystkie głosy komisji? Jak dowiadujemy się od członków komisji, nie tylko przedstawionym programem i planami zarządzania teatrem, ale i tym, że odbył wcześniej spotkania z załogą teatru i bywał na tęczowych spektaklach. Takiego zainteresowania zabrakło ze strony drugiego kandydata, chociaż startował w konkursie na dyrektora Tęczy nie po raz pierwszy.
Obecny dyrektor Tęczy, Michał Tramer, który poświęcił słupskiej scenie 10 lat pracy i z powodzeniem zrealizował tutaj wiele ciekawych, nawet wybitnych spektakli oraz oryginalnych projektów, patrzy na przyszłość teatru z optymizmem, mimo że jeszcze nie miał okazji, aby dłużej porozmawiać ze swoim następcą.
- Po pierwsze, widziałem pana Molskiego w Tęczy niejednokrotnie, ponieważ śledził nasze poczynania, spektakle i rozmawiał z aktorami. To dobrze świadczy o nim jako kandydacie - mówi Michał Tramer. - Po drugie, na pewno jest świetnym organizatorem i szefem zespołu. Mniej znam jego działalność artystyczną, ale w tym aspekcie w pełni ufam ocenie komisji, bardzo profesjonalnej, mającej w składzie ludzi, którzy naprawdę znają teatr lalki od podszewki.
Kim Jest Łukasz Molski? Menedżer kultury, specjalista zarządzania personelem, pedagog. Z działalnością kulturową związany od ponad 25 lat. Pracował jako prowadzący warsztaty teatralne, asystent reżysera, reżyser, dramaturg, producent wydarzeń muzycznych i festiwali, koordynator międzynarodowych projektów muzycznych i projektów multidyscyplinamych. Kierował przeprowadzeniem dwóch udanych prób pobicia Guinness World Record z udziałem osób morsujących. Współpracował między innymi z Teatrem STU, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem im. Sewruka w Elblągu, Zachodniopomorską Federacją Pozarządową, Stowarzyszeniem Multi Art. Od jesieni 2019 roku zawodowo związany był z Gminą Ustronie Morskie, gdzie kierował Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ustroniu Morskim. Sercem - człowiek z NGO. Absolwent Programów: Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Zielony Lider. Stypendysta Kongresu USA w ramach Open World Program. Ambasador Programu Równać Szanse.