EN

21.10.2020, 10:25 Wersja do druku

Słupsk. "Mała Oj-czy-zna" Pomysłodalni gościnnie w Teatrze Tęcza

Teatr Lalki Tęcza zaprasza w niedzielę 25 października o godz. 17 na muzyczny spektakl lalkowy „Mała Oj-czy-zna” w wykonaniu aktorów musicalowych z Gdyni.

„Mała Oj-czy-zna” to bajka dla każdego, kto myśli globalnie o środowisku i losach naszej planety. To również spektakl dla tych, którzy działają lokalnie, ucząc siebie i innych nabierać nawyków poszanowania przyrody i jej mieszkańców. Główną bohaterką przedstawienia jest dzielna Pszczoła, która podczas wypełniania misji w Waszym lesie spotka na swojej drodze różne, ciekawe stworzenia. Czy uda się im rozwiązać problem, o którym opowie im przybyszka? Czy podejmą ryzyko wspólnego działania i wykażą się gotowością do niebanalnych akcji? Jak bardzo mała bohaterka może wpłynąć na myślenie człowieka o przyszłości? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się i zaśpiewać podczas spektaklu.
Dla współczesnego człowieka rozmowa na temat pszczół i owadów zapylających powinna być wstępem do masowych działań na rzecz ocalenia tych, dzięki którym nasza planeta funkcjonuje. Globalne zagrożenie wyginięcia zapylających to bardzo realny problem nas wszystkich, których los zależy od pracowitości owadów. Nic nas nie może usprawiedliwić przed niewiedzą na temat skali problemu, skutkami bierności i wyłącznie konsumpcją. Nadszedł czas na działania w przestrzeniach domowych i lokalnych, w małych ojczyznach, aby w łatwy i skuteczny sposób przyczynić się do ocalenia nas samych. Ziemia jest za mocno eksploatowana, jedzenie jest marnowane i jest go coraz mniej. Ratujmy pszczoły!
Spektakl „Mała Oj-czy-zna” to przede wszystkim znakomita zabawa z lalkowymi bohaterami zamieszkującymi Wasz las. Porywająca muzyka i inspirujące piosenki zaktywizują największych malkontentów.

***
Reżyseria, scenariusz: Magdalena Olszewska
Scenografia, projekt i wykonanie lalek: Karolina Górska
Muzyka: Krzysztof Wojciechowski
Sceny lalkowe, obsada: Hanna Łubieńska, Dariusz Czarniecki
Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 4-10 lat
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia
Premiera: 11.11.2018
Czas trwania spektaklu: ok. 40 min.
Działania pospektaklowe: ok. 40 min.
Strona spektaklu: https://malaojczyzna.pomyslodalnia.pl/

Spektakl pokazywany jest w ramach projektu „Mobilna Mała Ojczyzna” oraz programu Kultura Dostępna. Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy telefoniczne: 608-661-616 oraz mailowe: [email protected]
fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany