EN

4.06.2021, 11:09 Wersja do druku

Śląskie. Show na dwóch aktorów i refleksyjna komedia. Premiery w teatrach

Inne aktualności

W najbliższych dniach na teatromanów czekają dwie premiery: w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej 4-5 czerwca i w Teatrze Korez w Katowicach 10-11 czerwca. Pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.

Show

Od piątku, Bielsko-Biała

W Teatrze Polskim w ten weekend swoją premierę będzie mieć komedia „The Big Bang, czyli Wielki Wybuch" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Oto Ted (Rafał Sawicki) i Boyd (Tomasz Lorek) liczą na sukces, który ma im przynieść napisany przez nich scenariusz musicalu. Brakuje im tylko jednego – środków finansowych na produkcję. W celu ich zdobycia przygotowują specjalny show, będący historią świata w pigułce – od Wielkiego Wybuchu przez czasy Adama i Ewy po wiek XX. Aktorom towarzyszyć będzie klawiszowiec Piotr Matusik.

Komedia

Od czwartku, Katowice

Pod koniec przyszłego tygodnia w Korezie wreszcie będzie można obejrzeć na żywo kilkakrotnie przekładaną premierę „Obserwatora" (dotąd był pokazany tylko online). – „Obserwator" nie powstał li tylko dla śmiechu. Tam jest dużo pytań o cenę sukcesu, o skrywane tajemnice, o granice prywatności i granice poświęcenia. Tam jest dużo pytań o nas samych, w coraz bardziej skołowanym i dziwnym świecie. Tam w ogóle jest dużo pytań i – jak sam tytuł zapowiada – obserwacji – informuje autor tekstu Tomasz Jachimek. Spektakl wyreżyserowali Hubert Bronicki i Mirosław Neinert (którego będzie można też zobaczyć na scenie w otoczeniu znanych z Korezowych komedii aktorów i aktorek).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Show na dwóch aktorów i refleksyjna komedia. Premiery w teatrach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Data publikacji oryginału:

04.06.2021 06:45

Wątki tematyczne