EN
14.03.2022, 10:51 Wersja do druku

Rzeszów. Powstała strona internetowa poświęcona Józefowi Szajnie

Inne aktualności

Szajna był aktywny jako scenograf, reżyser teatralny, teoretyk teatru, malarz i grafik, a w naszej pamięci zapisał się również jako Wykładowca i Przyjaciel rzeszowskiej WSIiZ.

Prof. Józef Szajna w latach 2002-2005 współpracował i był wykładowcą Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadził dla studentów zajęcia między innymi
z wiedzy o teatrze i sztukach plastycznych. Był bardzo cenionym i lubianym wykładowcą. Zapraszam do zapoznania się z poświęconą profesorowi stroną internetową: www.szajna.wsiz.edu.pl, na której zebrane zostały wspomnienia o Artyście oraz galeria archiwalnych zdjęć i nagrań filmowych.

Miło mi również poinformować, że Katedra Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna w tym roku Biennale im. prof. Józefa Szajny, jego celem jest twórczy dialog z twórczością Szajny oraz promocja dokonań artystycznych studentów uczelni. Tegoroczne hasło konkursowe to Józef Szajna – artysta wszechstronny. Czas na zgłaszanie prac konkursowych upływa 15 czerwca 2022 roku, a oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023. Szczegóły dotyczące Biennale znajdują się na stronie: https://szajna.wsiz.edu.pl/biennale-im-prof-jozefa-szajny/

Ponadto 20 kwietnia 2022 w Klubie Akademickim IQ w Wyższej Szkole informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się spotkanie wspomnieniowe „Życie jako świadectwo. Życie jako teatr – profesor Józef Szajna we wspomnieniach przyjaciół” – rozmowom o twórczości Artysty będzie towarzyszyć prezentacja wybranych archiwalnych nagrań filmowych.

Źródło:

Materiał nadesłany